SEO Uyumlu WordPress Temaları En Kaliteli En iyi 10

SEO uyumlu WordPress temaları, kuracak olduğunuz yeni bir web sitesi için bulunmaz bir nimettir. SEO dostu bir web sitesi oluşturmanın ilk adımı en iyi SEO dostu WordPress temalarından birini seçmektir. İnternet üzerinde yoğun rekabet olduğundan dolayı arama sonuçları sayfasında iyi bir konum tutmanız zorunlu hale geliyor. Bundan dolayı web sitenizin arama motorları tarafından fark edilmesi gerekmektedir.

SEO dostu tema seçiminiz anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde eklemenizi, temiz kodlamaya sahip temanızın arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkmanızı ve en önemlisi de en hızlı sayfa yükleme hızına sahip olmanızı sağlar.

Sizler için Ücretsiz olarak sunulan en iyi SEO dostu, en hızlı yükleme hızına sahip ve temiz kodlanmış WordPress temalarını sıraladım. Yüzlerce tema araştırdım ve test ettim, en iyi ve premium seviyedeki temaları aşağıda özelliklerini yazarak sıraladım umarım işinize yarayacak tema seçimini yapabilirsiniz.

SEO Uyumlu WordPress Temaları

1. BuzMag

seo uyumlu wordpress teması
BuzMag – SEO Uyumlu WordPress Teması

BuzzMag, bütün tarayıcılar ile uyumlu ücretsiz WordPress haber, magazin ve blog temasıdır. BuzzMag Mobil uyumludur temiz kodlamaya sahip ve SEO uyumlu WordPress temalarından biridir.

Tema gerçekten çok güzel görünüme sahiptir. SEO uyumlu bir haber, magazin tarzı tema arıyorsanız hiç düşünmeyin derim.

Canlı DEMO      BuzMag İNDİR


2. Jumla

wordpress blog teması
Jumla – SEO Uyumlu WordPress Teması

Jumla,  modern ve minimalist tasarıma sahip SEO uyumlu WordPress blog temasıdır. Bütün ekranlara duyarlı ve mobil desteklidir, tema tamamen SEO uyumlu olmasının yanında müthiş bir yükleme hızına sahiptir. Ayrıca yazı tipini WordPress tema düzenleme penceresinden değişebilirsiniz.

Canlı DEMO      Jumla İNDİR


3. ColorMag

SEO Uyumlu WordPress Teması
ColorMag – SEO Uyumlu WordPress Teması

ColorMag, en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. Haber ve blog siteleri için temiz kodlayama sahip SEO ve Mobil uyumlu WordPress temasıdır. Temayı WordPress düzenleyici penceresinden tamamen özelleştirebilirsiniz, tema 4 farklı ana sayfa yapısına sahiptir Canlı demo bölümünden görüntülüyebilirsiniz.

Bazı Özellikleri : Mobil uyumlu ve tüm tarayıcılarla uyumludur, SEO ve hız için optimize edilmiş, 6+ özel widget ve Sosyal paylaşım butonları.

Canlı DEMO     ColorMag İNDİR


4. Eleganto

seo uyumlu kurumsal wordpress teması
Eleganto – SEO Uyumlu WordPress Teması

Eleganto, geliştirilmiş bir görünüme sahip kurumsal, fotoğraf, şirket vb. WordPress temasıdır. Dikkat çekici bir tasarıma sahip, modern ve şık görünen Mobil ve SEO uyumlu temadır.

Tema sınırsız renk, paralaks arka plan efektleri, sosyal medya butonları, gibi bir çok özelliğe sahiptir. 

Temanın Bazı Özellikleri: Duyarlı tasarıma sahip bütün cihazlar için ekran uyumlu, SEO uyumlu ve temiz kodlama, Google yazı tipleri seçenekleri, Değiştirilebilir renk seçenekleri.

Canlı DEMO       Eleganto İNDİR


5. Freesia Empire

SEO uyumlu WordPress Teması
Freesia Empire – SEO uyumlu WordPress Teması

Freesia Empire, minimal sade ve temiz bir kurumsal ve iş teması arıyorsanız sizin için en iyi seçim olacaktır. Tema tüm tarayıcılarda ve ekranlara uyumlu olarak çalışır, kullanılan çoğu popüler eklentileri destekler ve tamamen özelleştirilebilir tasarıma sahiptir.

Bazı Özellikleri : Mobil uyumlu, SEO dostu, bir çok ana sayfa düzeni, tüm tarayıcılarla uyumlu ve özel yapılandırılmış widget’lar.

Canlı DEMO          Freesia Empire İNDİR


6. Elegant Magazine

SEO Uyumlu WordPress Teması
Elegant Magazine – SEO Uyumlu WordPress Teması

Elegant Magazine, haber, portal ve blog siteleri için minimal tasarıma sahip WordPress temasıdır. Temiz kodlamaya sahip Mobil ve SEO uyumlu, görselliğiyle ön plana çıkan bu temayı favori listenize eklemelisiniz.

Elegant Magazine wordpress teması 2.000+ aktif kullanıcı tarafından kullanılan bir temadır.

Tema 5 farklı ana sayfa düzenine sahiptir wordpress tema özelleştirme penceresi üzerinden bütün ayarlı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Elegant Magazine DEMO        Elegant Magazine İNDİR


7. Coldbox

SEO Uyumlu WordPress Teması
Coldbox – SEO Uyumlu WordPress Teması

Coldbox, çok temiz sade görünümlü WordPress blog temasıdır. Bu temayı bir blog projemde kullanmıştım ve paylaşma gereği duydum çünkü Coldbox blog teması gerçekten çok hafif bir tema ve SEO uyumludur.

Google’da tarfiğinizi artırmanıza gerçekten çok yardımcı olur, benim gibi sade ve düz tema sevenlerin hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Temanın her bölümünü özelleştirebilirsiniz sınırsız renk seçimi ve en ince detaya kadar özelleştirme imkanınız var 10 değişik yazı tipi seçeneği ile geliyor bir kaç küçük düzenlemeyle temayı harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz blog sitesi açacak arkadaşlara öneririm.

Canlı DEMO       Coldbox İNDİR


8. Esol

SEO Uyumlu WordPress Teması
Esol – SEO Uyumlu WordPress Teması

Esol, çok amaçlı olarak kullanılan iş, pörtföy, blog siteleri gibi ücretsiz WordPress temasıdır. Tema çok güzel bir arayüze ve sade bir görünüme sahiptir. Tüm tarayıcılar ile uyumlu çalışır SEO ve Mobil uyumludur. Blog sayfasıda gerçekten güzel düşünülmüş.

Temayı tamamen özelleştirebilirsiniz iş veya kişisel bir site açmayı düşünüyorsanız favorileriniz arasına koyabilirsiniz.

Canlı DEMO      Esol İNDİR


9. PhotoBlogster

SEO Uyumlu WordPress Teması
PhotoBlogster – SEO Uyumlu WordPress Teması

PhotoBlogster, Google ve Bing gibi arama motorları için SEO optimizesi yapılmış fotoğrafçılık WordPress temasıdır. Modern ve sade bir tasarıma sahiptir, Mobil uyumlu ve tüm tarayıcıları destekler.

PhotoBlogster ücretsiz wordpress teması çok amaçlı olarak kullanılabilir, fotoğrafçılık, blog, yemek, moda  vb gibi web siteleri gibi, çok küçük boyutu sahip olduğu ve temiz kodlama sayesinde çok hızlı yüklenen bir temadır.

PhotoBlogster DEMO       PhotoBlogster İNDİR


10. Mag Lite

seo uyumlu wordpress teması
Mag Lite – SEO Uyumlu WordPress Teması

Mag Lite, Temiz kodlama yapılmış dikkat çekici ve SEO dostu ücretsiz wordpress haber, blog, magazin vb. gibi temadır. Tema Mobil ve tüm tarayıcıları destekler ayrıca çok dikkat çeken bir tasarıma sahiptir.

Mag Lite DEMO       Mag Lite İNDİR

Ayrıca Okuyun: Ücretsiz En İyi 8 WordPress Blog Teması 2019

Yorum yapın