Ücretsiz WordPress Temaları: En iyi Ücretsiz 10+

WordPress siteniz için bir tema seçimi yapmak bazen samanlıkta iğne aramak gibi bir hal alıyor. Tema seçimi yapmadan önce zamanınızı ayırıp saatlerce ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tema arayışına düşersiniz. Ancak ücretsiz temalar arasında binlerce seçenek olduğundan insanların tema seçimide zorlaşıyor.

Bu konuda size yardımcı olmak adına en iyi ve en işlevsel Ücretsiz WordPress Temaları bir araya getirip sizlere sunuyorum umarım ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tema bulabilirsiniz.

Ayrıca sizlere yardımcı olmak için doğru tema seçimi nasıl yapılır? 2019’in en iyi temalarını göz önüne alarak kısaca bu konuda bir bilgi paylaşımı yapacağım.

WordPress Tema Seçimi Nasıl Yapılır ?

ilk olarak nasıl bir tema benim ihtiyacımı giderir diye düşünün ve aklınızda bir karar verin.

Ne üzerine bir site açmak istiyorsunuz ? Haber, Magazin, Blog vs. gibi ve bu açacak olduğunuz siteden ne gibi beklentileriniz olacak ? Para kazanma olabilirmi ? O zaman kafanızdan geçenleri bir yere not alın ve ben bu işe nasıl bir tema ile başlayabilirim, hangi özellikleri taşıması gerekir ve nasıl bir düzen istiyorum sorusuna bir cavap aramaya çalışın.

Benim Size Tavsiyelerim :

1 » Seçecek olduğunuz temanın ilk olarak SEO uyumlu olup olmadığına bakın.

2 » Mobil destekli ve tüm tarayıcılarla uyumlu olmasına dikkat edin.

3 » Karar vereceğiniz temanın görselliği ve çekiciliğini göz önünde bulundurarak karmaşık bir tema seçimi yapmayın, seçeceğiniz tema sade ve düz tasarımdan oluşması sizin ve kullanıcılar acısından daha iyi olacaktır.

4 » İngilizce içerikli temayı kesinlikle türçe’ye çevirin, sitenize giren bir kullanıcı arama veya yorum yapacak olduğu zaman yabancı kelimelerle karşılaşmasın, sitenizin otoritesini ortaya koyun.

Özel Öneri : Tema seçimini yaptıktan ve sitenizi açtıktan sonra kesinlikle bıkmayın aksilikler meydana gelebilir, üzerine gitmeye devam edin sürekli kendinizi geliştirin.

Bunun gibi onlarca tavsiyem daha olacaktır ama burada keselim siz anlamışsınızdır olayı.

Ayrıca Okuyun: Ücretsiz En iyi 8 WordPress Blog Teması

Ücretsiz WordPress Temaları

Yukarıda anlatmış olduğum kriterleri göz önünde bulundurarak aşağıdaki verdiğim 10 temada ki isteklerinizi karşılaştırın. Ayrıca verecek olduğum temalar 2019’da en çok indirme oranına sahip ve güncellemeleri yapılmış temalardır.

1. Shopera

ücretsiz wordpress temaları

Shopera, çok amaçlı online wordpress satış e-ticaret temasıdır. Bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız ürünlerinizi sergileyip satış yapmak için ideal ve basit bir temadır.

Seo, mobil ve tüm tarayıcılarla uyumludur temayı yükledikten sonra tek tıkla demo içeriği sitenize yükleyebilirsiniz.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İndir

2. SuperMag

ücretsiz wordpress temaları

SuperMag, Haber,Magazin ve Blog siteleri için tasarlanmış wordpress temasıdır. Tema son derece özelleştirilebilir yapıya sahip üstbilgi, altbilgi, kenar çubuğu, ana sayfa ve iç bölümleri özelleştirebilirsiniz.

Temanın renk seçeneği mevcuttur özel widgetlarla gelen bu tema reklam ekleme bölümleride mevcuttur. Seo ve Mobil uyumlu bu temayı Haber ve Blog siteniz için özelleştirebilir ve düşünebilirsiniz.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İNDİR

3. Glob

ücretsiz wordpress temaları

Glob, haber, blog gibi web siteleri için güzel görünüme ve modern tasarıma sahip wordpress temasıdır. Temanın ana sayfasında slider bölümünün olmasının yanı sıra hazırda gelen özel kenar çubuğu widgetları temayı göz önüne çıkarıyor.

Glob wordpress temasıyla oluşturacağınız web sitesi güzel bir görünüm kazanacaktır. Tema tüm popüler web tarayıcıları ile sorunsuz bir şekilde çalışır, ayrıca temanın Mobil ve SEO uyumlu olması ücretsiz olarak bulunabilecek temaların arasında en iyilerden bir tanesidir.

Canlı Ön İzleme DEMO      Temayı İNDİR

4. Bloggers Lite

ücretsiz wordpress temalari

Blogger Lite, blog sitesi açmayı düşünecekler için iyi bir alternatif olabilir. Tema özgün ve sade bir tasarıma sahiptir, temanın ana sayfasında büyük bir slider olması ve özel kenar çubuğu widgetlerı ile gelmesi en güzel özelliklerinden bir tanesidir.

Blogger Lite wordpress teması ile güzel bir kişisel blog sitesi açabilirsiniz ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir temadır. Mobil uyumlu ve SEO dostu olmasının yanında temanın küçük boyutta olması sitenizin açılış hızınıda olumlu yönde etkileyebilir.

Canlı Ön İzleme DEMO      Temayı İNDİR

5. Resto

ücretsiz wordpress temaları

Resto, ücretsiz olarak bulunabilecek en iyi retoran temasıdır. Mükemmel ve şaşırtıcı bir görünüme sahip bu tema ile iş yerinizi ve menülerinizi en iyi şekilde ön plana çıkartabilirsiniz.

Temanın bir güzel özelliği ise temanın alt tarafında bulunan Google haritalar özelliği ile işyerinizin tam adres tarifini göstere bilir ve bir eklenti sayesinde siparişler alabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu tema Premium kalitedeki temaları aratmıyor her ayrıntısı özel olarak düşünülmüş, menü ve efetleri ile göz önüne çıkıyor.

Resto wordpress teması Mobil uyumlu ve SEO dostu bir temadır, temanın blog sayfasınında olması çok güzel bir özellik burada ürünler veya yemekler hakkında müşterilerinizi bilgi sahibi yapmak için yazılar yayınlayabilirsiniz.

Canlı Ön İzleme DEMO      Temayı İNDİR

6. Revenue

ücretsiz wordpress temaları

Revenue, en popüler olarak kullanılan ücretsiz wordpress blog temaları arasında en iyilerden bir tanesidir. Binlerce blog sitesi sahibinin ücretsiz olarak kullandığı bu tema Mobil uyumlu ve seo dostu kodlamaya sahiptir.

Tema sade ve basit bir arayüze sahiptir, siteniz için sade tasarıma önem göstererek sitenizin içeriğini kullanıcılara daha basit bir şekilde sunabilirsiniz. Benim görüşüm ücretsiz olarak bulunabilecek en iyi blog temaları arasından bir tenesidir.

Canlı Ön İzleme DEMO      Temayı İNDİR

7. FastVideo

ücretsiz wordpress temaları

Fast Video wordpress teması adındanda anlaşılabileceği üzere bir video paylaşım temasıdır. Tema çok düzgün ve güzel bir görünüme sahiptir.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İNDİR

8. Napoli

ücretsiz wordpress temaları

Napoli, yemek, blog siteleri için kullanılabilecek mükemmel bir şekilde tasarlanmış wordpress temasıdır. Tema Mobil uyumlu ve SEO dostu bir kodlamaya sahiptir.

Kullanılabilecek en iyi wordpress teması listesine girebilecek özelliktedir.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İNDİR

9. Newspaper Lite

ücretsiz wordpress temaları

Newspaper Lite, Haber, Portal, kişisel blog tarzı ücretsiz wordpress temasıdır. Mobil duyarlı, SEO optimizasyonlu bu tema anasayfasındaki slider ve özelleştirilmiş kenar çubuğu widgetları ile premium temaları aratmıyor.

Temanın düşük boyutlu ve temiz kodlama yapsına sahip olması temanın hız konusundaki otoritesinide ortaya koyuyor.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İNDİR

10. Flexible Lite

ücretsiz wordpress temaları

 

Flexible Lite, ücretsiz çok amaçlı iş, kurumsal temasıdır. Düzenli ve güzel bir görünüme sahip bu temayı iş ve kurumsal şirketler için kullanabilirsiniz.

Tema popüler olan wordpress eklentilerinin hemen hemen hepsini destekler, Seo optimizesi yapılmış, sınırsız renk seçenekleri mevcut, temiz kodlamaya sahip ve Mobil duyarlı bir temadır.

Canlı Ön İzleme DEMO     Temayı İNDİR

Yorum yapın