En İyi 10 WordPress Chrome Uzantısı

WordPress kullanımınızı geliştirmenize ve daha üretken olmanız için WordPress için şeçtiğim bu Google Chrome uzantılarını denemelisiniz.

Çeşitli işlerinizi kolaylaştırabilir ve WordPress sitenize katkıda bulunabilmeniz için seçilmiş en iyi Google Chrome uzantılarıdır.

WordPress İçin Chrome Uzantılarına Neden İhtiyacınız Var?

Bilindiği üzere Google Chrome dünyanın en popüler haline gelmiş bir web tarayıcısıdır. Google Chrome için geliştirilmiş yüzlerce uzantı vardır, bunların içinden sizin işinize yarayabilecek onlarca uzantı olduğunu biliyormuydunuz?

WordPress bloğunuz için yazılarınızı düzenleme, dilbilgisi, yazım hatası, kelime analizi ve istatistik gibi bir çok Google Chrome uzantısı mevcuttur.

Şu anda mevcut yüzlerce uzantı olduğu için yeni başlayanlar ve bloğunu geşliştirmek isteyenler için en iyi Google Chrome uzantılarını araştırıp sizlere yardımcı olup ve detaylı bilgi anlatımı yapacağım.

1. Grammarly

grammarly

Grammarly, WordPress yazılarınız ve gönderilerinizde yazım hatalarını ve dilbilgisi hatalarını kontrol etmek için kullanabileceğiniz en popüler Google Chrome uzantısıdır.

Bağlamsal yazım hatalarını kontrol eder ve içeriğinizin okunabilirliğini artırmanıza yardımcı olur.

2. Ahrefs

ahrefs

Ahrefs, en güçlü SEO araçlarından biridir, rakip sitelerin en yüksek puandaki yazılarını görebilir ve onlarla mücadele etmek için neler yapabileceğinize yardımcı olacak Google Chrome uzantısıdır.

Arama trafiğinizi artırmak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeleri ve blog yazıları fikirlerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Google web tarayıcınıza bir SEO araç çubuğu yerleştirir ve size derinlemesine SEO analizi ve anahtar kelime raporları ile görüntülediğiniz herhangi bir sitenin raporunu verir.

3. SimilarWeb

similarweb

SimilarWeb, web sitesi için tarfik analizi uzantısıdır. Bu uzantıyı tarafik kaynakları, kullanıcı etkileşimi oranı, anahtar kelimeler, ve daha fazlası dahil olmak üzere WordPress web sitenizin istatistiklerinin tamamını görebilmek için kullanabilirsiniz, herhangi bir web sitesi için anlık olarak ayrıntılı bilgide verebilme özelliğine sahiptir.

4. WhatFont

whatfont

Whatfont, girdiğiniz herhangi bir WordPress web sitesinin hangi yazı tipini kullandığını gösteren bir Google Chrome uzantısıdır.

Typekit ve Google Font API gibi web yazı tipleri için desteklenen hizmetleride gösterir.

5. Buffer

buffer

Bufffer, WordPress Yazılarınızı Facebook, Twitter, Linkendin ve diğer sosyal medya sitelerinde paylaşmanızı sağlar. Blog yazılarınızı planlamanıza ve daha iyi performans için istatistikleri izlemenize yardımcı olur.

6. WPSniffer

wpsniffer wordpress

WPsniffer, popüler olarak kullanılan WordPress teması sniffer aracıdır. Bir WordPress web sitesinde hangi temanın kullanıldığını öğrenmek için bu Google Chrome uzantısını kullanabilirsiniz.

Ayrıca etkin tema bağlantısını görüntüler veya sizi temaya yönlendirir.

7. WordPress Style Editor

wordpress style editor

WordPress Style Editor, tarayıcınızın inceleme aracında yaptığınız CSS değişikliklerini kaydetmenizi sağlayan kullanışlı bir Google Chrome uzantısıdır.

Önemli : Sadece WordPress temasının style.css dosyasını düzenlemek için çalışır, değişiklikleri doğrudan ana CSS dosyasına yapar bu yüzden düzenlemeye başlamadan önce yedeğinizi almayı unutmayın.

8. WordPress Admin Switcher

wordpress admin switcher

WordPress Admin Switcher, WordPress web siteniz için bir Admin giriş uzantısıdır. Tarayıcınıza wp-admin yazmadan WordPress admin giriş ekranına hızlı bir şekilde geçmenizi sağlar.

9. ColorZilla

colorzilla

ColorZilla, WordPress site sayfalarından renkleri almak için gelişmiş bir Google Chrome uzantısıdır. Damlalık aracını kullanarak renk kodunu bulmanızı sağlar.

Ayrıca degrade renk CSS kodu oluşturabilir ve bunları stil CSS dosyanıza ekleyebilirsiniz.

10. LastPass

lasspass:free password manager

LastPass piyasadaki en iyi şifre yönetici aracıdır. Windows, Mac, Android, İOS ve daha fazlası üzerinde çalışabilir. Google Chrome dahil olmak üzere tüm en iyi tarayıcılar için tarayıcı uzantıları ile hazırda gelir.

LastPass gibi bir şifre yöneticisi kullanmak, tüm çevrim içi hesaplarınız için güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmanızada yardımcı olur.

“En İyi 10 WordPress Chrome Uzantısı” üzerine bir yorum

Yorum yapın