En İyi 5 Ücretsiz WordPress Hosting Firmaları

Düşük bütçeli bir blog sitesi oluşturmak için ücretsiz WordPress hosting bulmayımı planlıyorsunuz? Bu makalede, blogunuza veya web sitenize ev sahipliği yapacak olanı seçmenize yardımcı olacağım.

Ücretsiz Hosting firmalarının en iyi özelliklerinin açıklamasına ek olarak WordPress barındırma sağlayıcılarından en iyilerinin listesini sıralayacağım. Ayrıca WordPress siteniz için tema arıyorsanız: Ücretsiz En İyi WordPress Blog Temalarına da bakabilirsiniz.

Freehostia

ücretsiz wordpress hosting

Freehostia, WordPress siteleri için ücretsiz bir hosting sağlayıcısıdır. Yaklaşık 13 yıldır 250MB depolama alanı (diğer ücretsiz hosting firmalarına kıyasla düşük), 5 GB bant genişliği, 3 e-posta hesabı, MySQL veritabanlarıni destekleyen 5 adet barındılacak alan adı özelliği sunuyor.

Freehostia hakkında en güzel gerçek, ücretsiz barındırma sağlayıcılarının geri kalanına kıyasla iki farklı türde ücretsiz barındırma sağlamasıdır. Temel barındıröa hizmetlerinin yanı sıra, kendi bulut barındırma hizmetlerine de sahipdirler.

Freehostia ile kurulumu ve premium sürümlerine geçmek kolaydır. Yüksek güvenlik düzeyine sahip olmak, her türlü güvenlik tehdidi ile ilgili endişelerinizi bırakabilirsiniz. Ayrıca destek için ticket ve e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

000Webhost

ücretsiz wordpress hosting

000Webhost, kullanıcıları için mükemmel özellikler sunan yüksek dereceli ücretsiz WordPress hosting sağlayıcısıdır. Çok kısa sürede kurulumunu yapabilirsiniz ve WordPress.com’un ki gibi sınırlamalar olmayacaktır.

Geniş disk alanı ve bant genişliği ile birlikte %99 kesintisiz çalışma garantisi sunmakla beraber diğer hosting firmaları arasında karşılaştırılmaz bile. Veritabanlarına destek sağlayan PHP ve MySQL kıslamaları olmadan destek verir.

Anında aktivasyon ile tek tıklamayla kurulum işlemi yapabilirsiniz. Canlı sohbet, e-posta ve SSS’lerin sunduğu sıcak kanlı ve duyarlı müşteri desteği çarpıcı bir özelliğidir.

AccuWebHosting

ücretsiz wordpress hosting awardspace

Awardspace size reklamsız bir barındırma deneyimi sunan bir başka ücretsiz WordPress barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Son 15 yıldır ortak barındırma ve ücretsiz barındırmaya ek olarak VPS barındırma hizmeti sunmaktadır.

Bu hosting firması 1 GB depolama kapasitesi ve 5 GB bant genişliği sunar, bu özellikler bir ücretsiz sunucu işlemi için fena değildir. Tek bir e-posta hesabıyla çalışma süresi garantisi ve dahili web sitesi oluşturucusu gereksinimleriniz için iyi bir seçimdir.

Byet.host

ücretsiz wordpress hosting byet.host

Byet.host diğer ücretsiz hostingler arasında popüler bir seçenek haline getiren şey, bir web sitesi oluşturmak isteyen herkes için en çok hız ve güvenirliğe sahip olmasıdır. Bu hosting firmasının size sunduğu benzersiz bir özellik olan yük dengeli bir Load balanced platformu olan ücretsiz bir küme ağıdır.

Bu hosting size Addon etki alanı ve Parked Domain seçeneklerine ek olarak alt etki alanı seçenekleri de sağlar. Yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra, bu ücretsiz hosting firması size ücretsiz olarak SSL sertifikası da verir.

WPNode

ücretsiz wordpress hosting

WPNode sınırsız WordPress site barındırma ve 5 GB depolama alanı (diğer firmalara göre en yüksek) sunan en iyi ücretsiz WordPress barındırma hizmetlerinden biridir. WPNode ile ilgili süper kısım, takip edilecek katı politikalarının bulunmamasıdır.

Bu reklamsız ve spam barındırmayan platform, PHP veri tabanı üzerinde tam kontrol sahibidir. Güçlü güvenlik, güvenilir bir barındırma hizmeti sağlayıcısıdır.

Sonuç

Ücretsiz hosting, bloglamada acemi olanlar, hobi olarak deneyimlerini ve blog yazmayı seven ve bunun için harcayacak kadar parası olmayanlar için mükemmel seçimdir. Ancak, Blogunuza ve web sitenize Google gibi arama motorlarında ulaşılabilmesi için ücretsiz Hostinglerden kaçınmalısınız.

Düşük hız ve güvenlik eksiklikleri her zaman en kötü dezavantajlarıdır. Bu faktörler olmadan web sitenizi sorunsuzca kurmayı beklemeyin, bu nedenle yalnızca bu eksikliklerinden acı çekmeye hazırsanız ücretsiz hosting seçiminizi yapabilirsiniz.

Yorum yapın