Google Site Kaydı (Ekleme) Nasıl Yapılır ?

Google Site Kaydı Nasıl Yapılır ?

Google Site Kaydı Nasıl Yapılır ?

Yeni açmış olduğunuz WordPress, Blogger veya herhangi bir altyapıya sahip sitenizi Google’a nasıl ekleyeceğinizi bu konuda adım adım anlatacağım.

işlemlere başlamadan önce bir Gmail hesabınızın olması gerekmektedir sitenizi kayıt ederken Google Gmail hesabınızı kullanacaksınız.

1 – Şu Bağlantıya Tıklayın. –  ” Google Site Ekle ”

2 – Açılan sayfada Şimdi Butonuna Tıklayın.

google site kaydı nasıl yapılır

Google Site Kaydı Nasıl Yapılır

3– Site URL’si yazan yere sitenizin adresini yazın siteniz tarayıcı çubuğunda nasıl gözüküyorsa aynı şekilde girin Örnek; http://sideadresiniz.com veya https://www.siteadresiniz.com şeklinde görünür aynen o şekilde girin.

4– Ardından ” Mülk Ekle ” Butonuna tıklayın aşağıda resimdeki gibi bir ” Sahipliği Doğrulayın ” penceresi gelecek.

google search console site ekleme

Google Search Console

5 – Şimdi  ” Dosyayı İndirin ” yazan butona tıklayıp bilgisayarınıza bir .html dosyası inecek onu Sitenizin Kök Dizinine Atacaksınız.

google site kaydı nasıl yapılır

Google Site Kaydı Nasıl Yapılır

6 – Ftp Programı yardımıyla sitenizin ana dizin dosyalarına girin indirdiğiniz html dosyasını görmüş olduğunuz şekilde atın. Mülkü Doğrula Butonuna bastığınız anda sitenizi Google’a eklemiş olacaksınız.

Eğerki Ftp programı kullanmayı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Aşağıda resimde göründüğü gibi, HTML etiketi bölümüne tıklayıp çıkan kodu kopyalayın ve temanızın header.php dosyasına girin <head> kodunun hemen altına yapıştırın
  • Nasıl yapılacağını Aşağıda anlattım.
google site ekleme

Google Site Kaydı

 

WordPress panelinize giriş yapın ve şu yolu izletiyin Görünüm>Düzenleyici açılan sayfada Aşağıda resimdeki işlemleri yapın işleminiz başarılı bir şekilde olacaktır.

google site kaydı

Kodu yapıştırdık’dan sonra ” Dosyayı Güncelle ” butonuna basın ve ardından Search Console geri dönüp Mülkü Doğrula yapın.

Takıldığınız bir yer olursa yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Yorum 1

  1. berko 9 Kasım 2018

Yorum Yazın