Themeforest Tema Satın Almak ve Kurulum Rehberi

Themeforest’ten bir WordPress teması satın almaya karar verdiyseniz, nasıl üye olunur ve nasıl temayı indirip kurabileceğiniz hakkında detaylı ve resimli anlatım şeklinde sizlere bir rehber hazırladım. Adımları takip ederek temanızı nasıl satın alabileceğinizi ve nasıl sitenize yükleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Themeforest Nedir?

Themeforest en büyük ve en kapsamlı WordPress temaları ve diğer temaları bulabileceğiniz en iyi ve en profesyonel bir kuruluştur. Siteye girdiğinizde WordPress temaları, eklentileri, PSD, HTML ve web siteleri için gerekli tüm araçları bulabileceğiniz dev bir içeriğe sahiptir.

Yazılımcılar ürettikleri temaları themeforest üzerinden satışa çıkartabilmeleri için belli bir kriterlere uyması gerekiyor. Bu kriterleri yerine getiren yazılımcılar ürettikleri temaları site üzerinden satışa çıkartmaya hak kazanıyor ve temaların özelliklerini, ön izlemelerini yayınlayıp alıcılara sergiliyorlar.

Sizde bir site açmaya karar vermişseniz tabiki ücretli ve Premium kalitede bir tema kullanmanız gerekecektir. Bunu işinizin bir yatırımı olarak kabul etmelisiniz, kesinlikle Premium kalitede ve SEO uyumlu sınırsız özellikte bir tema satın almalısınız.

Tema satın almadan önce ilk olarak siteye kayıt olup yeni bir hesap açmalısınız, şimdi nasıl yeni bir hesap açılır ona bakalım.

Themeforest’e Nasıl Üye Olunur?

İlk olarak Buraya Tıklayarak siteye giriş yapmalısınız. Siteye giriş yaptıkdan sonra sağ üst köşedeki (Sign In) yazısına tıklayın.

Karşınıza açılan giriş ekranının altındaki (Create an Envato account) yazısına tıklayın.

themeforest tema satın almak

Ardından karşınıza üyelik formu açılacaktır bu formda sizden istenilen bilgileri girmeniz istenecektir.

themeforest üyelik

Create Account‘a tıkladıktan sonra üyelik işleminizi tamamlamış olacaksınız. Buradan sonra tema seçimi yapıp satın alma işlemine geçebilirsiniz. Şimdi tema seçimi ve satın alma işlemine geçelim.

Themeforest’te Tema Seçimi Nasıl Yapılır?

Eğer önceden bir tema seçimi yapmamışsanız, tema seçimi nasıl yapacağınızı aşağıda sizlere adım adım anlatacağım.

Themeforest Anasayfasına dönerek Sol tarafta WordPress yazısına tıklayın.

themeforest tema satın almak

Açılan sayfadaki arama çubuğuna haber teması alacaksanız News, Blog teması alacaksanız Blog yazarak arama yaptırıp temaları inceleyebilirsiniz. Yada sol tarafta bulunan listeden tema türü seçimini yaparak inceleme yapabilirsiniz.

En iyi Haber temaları için:  Tıklayın

themeforest tema satın almak

Temaları inceleyerek tema seçiminizi yapabilir bu işlemden sonra temayı ön izleyerek özelliklerine ve tasarımına bakabilirsiniz. Arama sonuçlarındaki seçtiğiniz temanın üzerine tıklayın ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yaparak temanızı incelemeye başlayabilirsiniz.

themeforest tema satın almak

Live Preview’e tıklayarak temayı inceleyebilir ve sayfanın devamında tema hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tema seçiminizi yaptıktan sonra şimdi temayı nasıl satın alacağınızı adım adım anlatacağım.

Themeforest Tema Satın Almak

Alacak olduğunuz temanın sayfasında Sağ tarafta bulunan Buy Now butonuna tıklayacaksınız.

Extend support to 12 monts: Bu kutucuk Alacak olduğunuz temanın normalde 6 ay desteği bulunmaktadır eğer kutucuğu işaretlerseniz desteğiniz 12 aya uzatılır. Bence gerek yoktur arkadaşlar kutucuğu boş bırakın işaretlemeden Buy Now’a tıklayın.

themeforest tema almak

Buy Now‘a tıkladıktan sonra satın alma sayfasına yönlendirileceksiniz. Faturanız için adres bilgileriniz istenecektir adres bilgilerinizi girip satın alma işlemine devam edeceksiniz.

themeforest tema satın almak

Adres bilgilerinizi girdikten sonra size girdiğiniz bilgileri ve ödeme seçenekleri kısmını gösterecektir VISA‘yı seçip temayı almak için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecek.

themeforest tema almak

VISA‘yı tıkladıktan sonra kredi kartınızın bilgilerini girip satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer kartınız yurt dışı satın almalarına kapalı ise..

Önemli: Satın alma işlemini kredi kartınız üzerinden yapamıyorsanız kredi kartınız yurt dışı alış verişlerine kapalıdır. Telefonunuz üzerinden kredi kartınızın banka uygulamasını indirerek sanal kart oluşturup satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

themeforest tema almak

Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra Make payment butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlamış olacaksınız ve karşınıza aşağıdaki gibi satın alma işlemi gerçekleşmiştir ekranı gelecek.

themeforest tema satın almak

Temanızı satın almış bulunmaktasınız downloads page yazısına tıklayarak temayı indirmek için profil sayfanıza gideceksiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Download sekmesine tıklayarak temanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

themeforest tema indirme

Tema satın alma işlemi bu kadardır arkadaşlar buradan sonra indirmiş olduğunuz temayı sitenize nasıl yükleyeceksiniz ona geçelim.

Themeforest WordPress Tema Kurulumu

Tema yükleme işlemini en kolay yöntem olan FTP programı üzerinden yapmak olur. Bu işlemi yapabilmeniz için FileZilla programını Buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirin ve kurun. Ardından Hosting firmanızın size verdiği ftp bilgilerini aşağıdaki gibi programa girin ve Hızlı Bağlan butonuna tıklayın.

themeforest tema kurulumu

public_html klasörüne çift tıklayarak ardından wp-content  themes klasörüne tıklayın.

themeforest tema dosyası

İndirmiş olduğunuz temayı zip doyasından çıkartarak themes klasörü içine sürükleyip atın.

themeforest tema kurulumu

Temanız karşıya yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Yükleme işlemi bitince WordPress admin panelinize gidip Görünüm → Temalar‘a tıklayıp temanızı etkinleştirin. Temanız kurulmuş olacaktır.

Kaynak: wpuzmanim.com

Yorum yapın