WordPress Tema Adı Bulma – Tema Adını Öğrenme

WordPress blog sitesi kurmak istiyorum ama hangi temayı kullanacağıma karar veremiyorum, şu sitenin teması güzelmiş, acaba temanın adı ne diyorsanız size yardımcı olabilirim.Bunun bir çok yöntemi var ama size en kolay yöntemini göstermek istiyorum.

WordPress Tema Adı Bulma

1 › Yapacak olduğunuz ilk şey tema adını öğrenmek istediğiniz sitesinin boş bir alanına sağ tıklayın.

2Sayfa kaynağını göster yapın sonra karşınıza bir kod sayfası açılacak.

3Ctrl + F tuşlarına basın ardından açılan arama kutucuğuna (theme) yazıp aratma yapın Aşağıda resimde örneğini gösterdim bu şekilde tema adını öğrenebilirsiniz.

Tema Adı Öğrenme
WordPress tema bulma / Tema Adı Öğrenme

Her zaman wp-content/themes/ tema adı / olarak görünür bu gösterdiğim en kolay yöntemdir.

WordPress Tema Adı Öğrenme Sitesi

Birde bu işlem için bir site kullanabiliriz, siteye tema adını öğreneceğiniz web sitesinin adresini yazıyorsunuz tarama yapıp size kullanılan tema adını, bilgilerini ve kullandığı eklentileride gösteriyor.

Siteye Git  WPThemeDetector

Siteye giriş yapın karşınıza çıkacak arama bölümüne, kullandığı tema adını öğreneceğiniz web sitesinin adresini yazın, biraz tarama yaptıkdan sonra size tema adını ve kullandığı plugins / eklentileri gösterecektir.

"<yoastmark

Arama bitince karşınıza aşağıdaki gibi kullanılan tema hakkında bilgiler gösterilecektir kullanılan temanın adını öğrenerek tema yapımcısı adresinden temaya ulaşabilirsiniz.

"<yoastmark

En kolay yöntem ilk gösterdiğim gibidir, bir iki tıkla yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bazen kullanılan tema adı gizlenebiliyor, birinci yöntem işe yaramasa verdiğim site üzerinden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sitemde daha önce yayınladığım ücretsiz Blog temalarına bir göz atabilirsiniz ;

Ücretsiz En İyi 5 WordPress Blog Teması

Yorum yapın