En Hızlı WordPress Temaları: Ücretsiz 6 Blog Teması

WordPress siteniz için ücretsiz en hızlı WordPress temaları seçeneği mi arıyorsunuz? O zaman kesinlikle doğru yerdesiniz. Sizin için hız testlerini ve SEO uyumluluğunu kontrol ettiğim hızlı tema seçeneklerini araştırdım.

Aşağıda listelediğim WordPress temaları %100 ücretsiz ve en hızlı temalardır. İnternette biraz gezinip sizin için tema araştırması yaptım. Baktığım çoğu konularda hızlı WordPress temaları başlığı altında çok abuk subuk temalar gördüm.

Ben benim için iyi olmayanı asla kimseye önermem. Yeni bir web sitesi açacak olanlara aşağıda vereceğim temaları kesinlikle öneririm. Sitem hızlı olsun, SEO dostu bir tema kullanayım bütçemde yetersiz ücretsiz olsun diyorsanız, buyrun listemize geçelim.

GeneratePress

GeneratePress, hızlı olmasının yanı sıra SEO kurallarına uygun olarak hazırlanmış bir temadır. Ücretli ve ücretsiz sürümleri vardır. Ücretsiz dağıtılan sürümünde bile başarılı olabilirsiniz.

Tema boyutunun çok küçük olması ve temiz bir kodlama yapılarak hazırlanması bu temayı çok kullanışlı bir hale getiriyor. Küçük çapta bir WordPress blog sitesi için tavsiye ederim.

Eğer geniş kapsamlı bir blog düşünüyorsanız, ücretli versiyonuna geçmeniz size daha fazla özelliklerden yararlanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca mobil içinde özelleştirilebilir imkanı vardır.

Canlı Ön İzleme | İndir

Sparklink

sparklink

Sparklink, Bootstrap 3 kullanılarak geliştirilen temiz, modern ve düz bir tasarıma sahip olan hızlı wordpress blog temasıdır. Ana sayfada manşet (slider) alanı mevcuttur, piyasada bu gibi tema ücretli olarak satılmaktadır. Sparklink blog teması ise tamamen ücretsizdir.

Temayı kullanarak Google’un web sitenizi sevmesini sağlayabilirsiniz. Schema uyumlu yapıya sahip SEO dostu ve Contact Form 7, Yoast SEO, W3 Total Cache gibi eklentilerle uyumludur.

Canlı Ön İzleme | İndir

Schema Lite

schema

Schema Lite, ücretsiz ve hızlı WordPress temalarından bir tanesidir. SEO dostu yapısı ve hızlı olması nedeniyle göz önüne çıkan bu tema çoğu blog sitelerinde karşınıza çıkabilir.

Schema Lite, arama motorları tarafından sevilen Schema.org verilerini, snippet’leri de kullanır. Tema tamamen mobil uyumlu olup sade ve basit bir görünüme sahiptir.

Canlı Ön İzleme | İndir

Gist

gist

Gist, görünümü sade bir düzen içinde tasarlanmış hızlı ve SEO dostu WordPress blog temasıdır. Mobil uyumlu ve dosya boyutu çok hafiftir. Gist ile hızlı bir blog oluşturabilirsiniz.

Temaya css sıkıştırma ve Gzip uygulanmadan yapılan testlerde yüksek skor almıştır. Sade ve düz tasarım arayanlar için çok kullanışlı olan bu temanın 3 farklı ana sayfa düzeni vardır.

isteğinize göre yapılandırabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz sürümünde 800’den fazla Google yazı tipi seçeneğide sunulmuştur.

Canlı Ön İzleme | İndir

ThreeSixtyBlog

360blog teması

ThreeSixtyBlog, modern, işlevsel ve minimal bir wordpress blog temasıdır. Gtmetrix testinde %100 puan skoruna ulaşabileceğiniz hafif bir temadır.

Hızlı ve sade bir tema arayanlar için ideal bir WordPress blog temasıdır. SEO dostu olan bu tema mobil cihazlar için de optimize edilmiştir.

Canlı Ön İzleme | İndir

VT Blogging

hızlı wordpress teması

VT Blogging, minimal, hızlı ve temiz bir WordPress temasıdır. Mobil uyumlu, hız için optimize edilmiş ve SEO (arama motoru optimizasyonu) için en iyi kriterleri kullanır.

Temayı wordpress tema özelleştiricisi üzerinden düzenleyebilirsiniz. Temanın 3 farklı ana sayda demosu vardır istediğiniz ana sayfa düzenini kullanabilirsiniz.

Canlı Ön İzleme | İndir

Sıkça sorulan sorular

WordPress Tema Neden Hızlı Olmalıdır?

Bir blog sitesi oluşturacaksanız sitenize gelen kullanıcıları memnun etmelisiniz. Eğer siteniz yavaş çalışırsa sitenize gelen kullanıcılar hemen sayfanızı terk edecektir.

SEO Uyumlu Tema Nedir?

Temanız SEO kurallarına (arama motoru kriteleri)’ne göre yapılandırılıp kodlandıysa, siteniz Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselmesi daha kolay olacaktır.

Performans İçin Sadece Hızlı Tema Seçimi Yeterlimidir?

Hayır yeterli değildir. Tema kurulumunu yaptıktan sonra kesinlikle bir Cache (Ön Bellek) eklentisi kurmanız gerekmektedir. Ön bellekleme işlemi performansınızı katlayacaktır.

Yorum yapın