5 En İyi WordPress içindekiler Eklentisi – Tablo Oluşturma

WordPress Blog sitenize içindekiler tablosu eklemek istermisiniz? ve bir eklenti sayesinde SEO’nuz 1 Puan daha yükselecek desem nasıl hissedersiniz? Tabiki bu hoşunuza gidecektir, blog yazılarınıza WordPress içindekiler eklentisi (ToC) eklemek bir gönderinin ne içerdiği hakkında net bilgi sağlayacak ve sitenize gelen kullanıcıların  doğrudan ilgilendikleri noktaya atlamalarını sağlayacaktır.

Dahası, bir içerik tablosu eklemek, içeriğinizin arama motorlarında görünürlüğünü artırır. ToC‘lu makaleler için Google doğrudan arama sonuçlarından gelen bağlantılara atlamak için meta açıklama bağlantıları ekleyecektir.

içindekiler tablosu eklentisi
İçindekiler: Google arama sonucu

İçindekiler eklemek çok fazla avantaj sağladığından, WordPress blogunuza içerik tablosu eklemek mükemmel bir anlam ifade eder. Bunu yapmanıza yardımcı olacak bir kaç eklenti vardır.

WordPress İçindekiler Eklentisi

WordPress deposunda epeyce bir İçindekiler eklentisi bulunsa da, çoğu eski. Eski eklenti kullanmak iyi bir fikir değildir.

Doğru eklentiyi bulmanıza yardımcı olmak için, 5 En İyi WordPress İçindekiler Eklentisi listesi hazırladım.

Ayrıca Okuyun: WordPress İçindekiler Tablosu Ekleme: Table of Contents Plus Kurulumu

1. Ultimate Blocks

wordpress içindekiler eklentisi

Ultimate Blocks eklentisinin herhangi bir ek ayarı yoktur. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yapmanız gereken tek şey ‘İçindekiler’ bloğunu blog gönderinize eklemek olacaktır.

Başlıklardan otomatik olarak İçindekiler Tablosu oluşacaktır. Tablonun adını değiştirip istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler:

  • WordPress Klasik Editör’de çalışmaz. Gutenberg editörüne ihtiyaç duyar.

2. CM Table Of Contents

wordpress içindekiler tablosu eklentisi

CM Table Of Contents, WordPress eklentiler sayfasında en güncel İçindekiler eklentisidir. CreativeMinds’deki ekip tarafından yapılmıştır.

Eklenti, içindekilerin yalnızca yazılarda ve sayfalarda görünmesini sağlamak için özel bir seçenekle birlikte gelir. ToC için özel bir başlık sağlamak da mümkündür. Tüm ayarları CM Table of Contents › Ayar sayfasında bulabilirsiniz.

Eklenti otomatik olarak tablo oluşturmaz. ToC’yi etkinleştirmek için yazı editörünüzün sonundaki bir kutuyu işaretlemeniz gerekir.


3. Easy Table of Contents

wordpress içindekiler tablosu eklentisi

Easy Table of Contents, ile WordPress sitenize çok kolay bir içindekiler eklemenize yardımcı olur. Eklenti içeriğinizin başlıklarını toplayarak tablonuzu otomatik olarak oluşturur ve mükemmel çalışır.

Eklenti aynı zamanda güçlü bir kişiselleştirme seçenekleriyle birlikte geliyor. Örneğin, eklenti tarafından tanımlanan göreli ve sabit genişliklerden birini seçebilir veya özel bir genişlik ayarlayabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler:

  • Mevcut WordPress sürümüyle uyumlu en popüler ToC eklentisidir.
  • Ücretsiz bir eklentidir ve WordPress.org sayfasından indirebilirsiniz.

4. Fixed TOC

wordpress içindekiler tablosu eklentisi

Bu şık eklenti, WordPress sitenizde benzersiz bir şekilde tasarlanmış içindekiler tablosu oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak sağlar. w eklentisi içeriğinizi tarayacak ve başlıklara göre otomatik olarak Tablo oluşturacaktır.

ToC’u göstermenin iki yolu vardır, akıllı gösteri ve kenar çubuğunda sabitlenmiş gösteri. Eklenti başlamanıza yardımcı olacak çekici stillerle birlikte gelir. Bu stiller için yazı tipini, rengini, konumunu ve boyutunu özelleştirebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler:

  • Mevcut WordPress sürümüyle uyumlu en popüler ToC eklentisidir.
  • Ücretsiz bir eklentidir ve WordPress.org sayfasından indirebilirsiniz

5. Table of Contents Plus

wordpress içindekiler tablosu eklentisi

Bu eklenti WordPress eklentiler sayfasındaki en popüler içerik tablosudur. 300.000’den fazla web sitesi bu eklentiyi kullanıyor. Ancak sorun şu ki, bu eklenti son 3 yıldır güncellenmedi.

Eklenti hala WordPress sitenize Tablo eklemenin en basit yolunu sunuyor. Tüm gönderi tiplerinizde içindekiler tablosu göstermenizi sağlar. Farklı içerik türleri için otomatik ToC eklemeyi etkinleştirmek mümkündür.

İçindekiler tablonuzu özel konumlarda göstermek, belirli içerikten Tabloyu gizlemek, site haritanızı tam olarak göstermek veya yalnızca site haritasındaki yayınları, sayfaları veya kategorileri göstermek için ayarlarını yapabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler:

  • Bu eklenti son 3 ana WordPress güncellemesiyle test edilmedi.
  • Bu listede başka bir tablo eklentisi alternatifini kullanmanızı öneririm.

“5 En İyi WordPress içindekiler Eklentisi – Tablo Oluşturma” üzerine 2 yorum

  1. Table of Contents Plus içindekiler eklentisi 2020 yılının başında güncellenmiş. Bildirmek isterim. ..

    Cevapla

Yorum yapın