En iyi 5 WordPress iletişim Formu Eklentisi (Karşılaştırma)

WordPress sitenize iletişim formu eklemek istiyorsanız bu makaleyi okuyup en iyi iletişim formu karşılaştırmalarını inceleyerek bir karar verebilirsiniz. Kullanılan en iyi iletişim formu eklentilerinin karşılaştırmalarını yaparak bir inceleme rehberi hazırladım.

WordPress için hazırlanmış 1000+ üzerinde iletişim formu eklentisi mevcuttur ama bunlardan hangileri SEO uyumlu ve siteniz için en hızlı olanıdır? Sitenizin açılış hızını zorlamadan kullanılabilecek en iyi ve en popüler eklentileri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

1. WPForms Lite

wordpress iletişim formu
WordPress İletişim Formu – WPForms

WpForms yeni kullanıcılar için en uygun ve en kolay iletişim formu eklentisidir. WPForms sürükle bırak şeklinde kolayca siteniz için bir iletişim formu hazırlamanıza olanak sağlar.

İnceleyebilirsiniz: WPForms Kullanarak İletişim Sayfası Oluşturmak

Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Ücretsiz sürümünde iletişim formu ve alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve iletişim sonrası bir teşekkür mesajı özellikleri ile birlikte gelir. Tüm wordpress temaları ile uyumlu çalışması için optimize edilmiştir.

Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde kolayca iletişim sayfası hazırlayabilir ve yazıları düzenleme ekranından kolayca türkçe’ye çevirebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmanızı öneririm.

Daha Fazla Bilgi

2. Contact Form 7

wordpress iletişim formu
WordPress İletişim Formu Eklentisi – Contact Form 7

Contact Form 7 en eski ve en çok indirilen WordPress iletişim formu eklentisidir. Eklenti tamamen ücretsizdir ve ücretsiz bir iletişim formu eklentisi arıyorsanız sizin için doğru bir seçim olabilir. Ama bazı eksileride vardır bunlar…

Kolay bir arayüz sunan bu eklentinin çoğu temalarda uyumluluk sorunları meydana gelebiliyor. Araştırmalarım üzerine SEO sorunları yaratabiliyor ve eklenti iletişim formunu kullanan kullanıcılarda ise bazı problemlerle karşılaştıklarınıda gösteriyor.

Kullanıma ve kullandığınız temaya göre değişiklikler gösterebilir. Kullanıp kullanmamak size kalmış bir durumdur, benim tarafımdan tavsiye edilmez.

Daha Fazla Bilgi

3. Formidable Forms

wordpress iletişim formu
WordPress İletişim Formu – Formidable Forms

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress iletişim formu eklentilerinden bir tanesidir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolayca iletişim sayfası oluşturmanızı sağlar.

Formidable Forms, sürükle bırak şeklinde iletişim formu hazırlamanıza ve istediğiniz şekilde alanlar oluşturmanıza imkan sunar. Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

%100 mobil uyumlu, SEO optimizeli ve hız odaklı olarak tasarlanmış hızlı ve güvenilebilir bir eklentidir.

Daha Fazla Bilgi

4. Ninja Forms

wordpress iletişim formu
WordPress İletişim Formu – Ninja Forms

Ninja Forms, WordPress için hazırlanmış ücretsiz iletişim formu eklentisidir. Basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde sürükle ve bırak özelliğiyle kolayca iletişim sayfası oluşturabilirsiniz.

Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur ücretsiz sürümüyle beraber kolayca iletişim sayfası oluşturabilirsiniz. Popüler olarak kullanılan bu eklenti %100 mobil uyumlu SEO dostu ve hızlı bir eklentidir.

Sürükle ve bırak özelliğiyle iletişim formunuza kolayca ek alanlar ve bilgiler ekleyebilmenize olanak sağlar.

Daha Fazla Bilgi

5. Form Maker By WD

wordpress iletişim formu
WordPress İletişim Formu – Form Maker

Form Maker, güçlü ve kullanıcı dostu bir form oluşturucu eklentisidir. Sürükle ve bırak arayüzü ile iletişim formu, anket gibi formlar oluşturabilir farklı alanlar ve bilgiler ekleyebilirsiniz.

Bir kaç kolay tıklama ile sitenize modern bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. İçerisinde hazırda gelen form taslakları mevcuttur isterseniz bu taslakları kullanabilirsiniz veya kendi istediğiniz şekilde düzenleyip bir form oluşturabilirsiniz.

Ayrıca CSS editörü sayesinde formunuzun stilini ve renk değişimini temanıza göre uyarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

Ayrıcı WordPress İletişim Formu Ekleme ve Oluşturma konusunu inceliyerek WP Forms Lite eklentisini kullanarak sitenize kolayca iletişim formu hazırlayabilirsiniz.

Yorum yapın