En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi (Sıralamanızı Yükseltin)

WordPress SEO eklentisi, sitenizi arama motorları için optimize etmek, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için sitenizi SEO kurallarına uygun geliştirmenize yardımcı olur.

Sitenizin içeriği ve görsellerinin arama sonuçlarında yer alması önemli değildir. Daha iyi sonuçlar ve trafik kazanmak için web sitenize bazı unsurların eklenmesi gerekir.

Bu unsurlara SEO teknikleri denir. Bu teknikler sitenizin hayatta kalması için çok önemlidir. Size bu konuda yardımcı olabilecek en iyi WordPress SEO eklentilerini sıraladım.

1. Yoast SEO

yoast seo wordpress seo eklentisi

Yoast SEO, şüphesiz WordPress blog siteleri için mevcut olan en iyi SEO eklentisidir. Bu eklentiyi doğru bir şekilde yapılandırırsanız sitenizi SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. Bunun sonuçunda daha fazla trafik ve Google’da daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Bu eklenti 2008’den bu yana hizmetini sunmakta ve şu anda 5+ milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yoast SEO eklentisinin Kurulumu ve gelişmiş ayarları için, daha önce hazırlamış olduğum; Yoast SEO Ayarları ve Kurulumu konusunu inceleyebilirsiniz.

2. All In One SEO Pack

all in one seo pack wordpress seo eklentisi

All In One SEO Pack, Yoast’dan sonra en çok kullanılan SEO eklentisidir. XML site haritanızı içeriklerinizi ve resimlerinizi Google ve Bing’e göndermenizi ve SEO’nuzu geliştirmenizi sağlayan takım araçları sunar

All in One SEO Pack, yeni kullanıcılar için basit kullanım sunar ve gelişmiş kullanıcılar daha iyi optimizasyon teknikleri bulabilir. Bu eklenti Google AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), Google Analytics, vb. gibilerine destek sağlar. Ayrıca Google ve Bing gibi arama motorlarına otomatik olarak sitenizdeki değişiklikleri bildirir.

Bu eklentinin dikkat çekici özelliği, WooCommerce dahil E-ticaret siteleri için en iyi SEO desteği sağlayan tek ücretsiz eklenti olmasıdır.Daha önceden hazırlamış olduğum; All in One SEO Pack Ayarları ve Kurulumu konusuna bakabilirsiniz.

3. Rank Math

rank math wordpress seo eklentisi

Rank Math eklentisi, WordPress web sitenizde kendi içinde yapılandırıldığı gibi kolayca kurulum sihirbazıyla kurulabilir. Bu SEO eklentisi hakkında benzersiz olan şey, makale başına önemli görünen 5 anahtar kelimeyi ücretsiz olarak optimize etmenize olanak sağlamasıdır.

Rank Math, içeriğinizi süper hızlı bir şekilde optimize etmenizi sağlayan 14’den fazla zengin snippet türünü destekler. Web sitenizdeki sayfaların sıralaması sık sık değişir, bu nedenle sürekli olarak daha üst sıralarda yer alması için sürekli olarak çalışmanız gerekir.

Bu eklenti, sayfalarınızın o andaki anahtar kelime sıralaması hakkında sizi bilgilendirir. Rank Math size daha iyi bir fikir verir web sitenizin SEO denetimini gerçekleştiren özelliğide bulunur.

Google Search Console entegrasyonu Rank Math tarafından desteklenir ve web sitenize daha fazla trafik getirebilmeniz için size odak anahtar kelimenizi birden fazla anahtar kelime varyasyonunu gösteren entegre bir LSI aracına sahiptir.

Yerel işletme SEO, SEO Optimized Breadcrumbs, 404 monitör, dahili bağlantı önerileri vb. bu eklentinin diğer üst özellikleridir. Kendi Blog sitemde şu anda kullandığım ve kullanmaktan çok memnun kaldığım SEO eklentisidir.

Bu eklentinin kurulumu ve ayarları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için; Rank Math SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu konusunu inceleyebilirsiniz.

4. The SEO Framework

the seo framework wordpress seo eklentisi

The SEO Framework, web sitenizin SEO’suyla ilgilenmek için harika bir araçtır. Yeni başlayanlar bu eklentiyi kullanarak sitelerini basit adımlara SEO uyumlu hale getirebilirler.

Yapısal verileri işlediğinden arama motorlarının sayfanız hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve böylece sayfalarınızı daha üst sıralarda yer tutması çok daha kolay olur.

The SEO Framework, hakkında en çarpıcı gerçek markasız olmasıdır. Eklenti etkinleştirme sayfası dışında, SEO Framework adını web sitenizde hiçbir yerde görmeyeceksiniz. Ayrıca eklenti reklamsızdır ve WooCommerce ve bbPress gibi tüm özellikleri destekler.

SEO’yu global seçeneklere ayarlamak ve gerekli görünen her genel sayfayı, yayını ve terimi optimize etmek için bu eklentiden yararlanabilirsiniz.

5. SEOPress

seopress wordpress seo eklentisi

SEOPress, web sitenizin içeriğini arama motorları için optimize etmek için birçok güçlü özellik sunan başka bir harika WordPress SEO eklentisidir. Size daha iyi bir optimizasyon sağlamanın yanı sıra, sosyal medya paylaşımınızı da geliştirir ve optimize edilmiş breadcrumbs oluşturur.

Bu GDPR uyumlu eklenti, Google Analytics’i indirme takibi, özel boyutlar, IP gizliliği, pazarlama, demografi, ilgi alanı bildirimi ve etki alanları arası izleme özellikleri de sunar.

Ayrıca eklenti ile 301 yönlendirmeyi kolayca yönetebilir, şemalar, Google tarafından yapılandırılmış veri türleri de ekleyebilirsiniz. Arama indexlemesini geliştirmek için özel XML site haritası ve Resim XML site haritası içerir.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi WordPress SEO eklentisi nedir?

Yoast SEO ve Rank Math, içeriğinizi anahtar kelimeye göre optimize etmenize yardımcı olacak en iyi SEO eklentileridir.

Yoast SEO en iyi SEO eklentisimidir?

Yoast SEO en popüler ve genel olarak en çok kullanılan SEO eklentisidir. Ancak bu en iyi olduğu anlamına gelmez Yoast SEO Premium sürümünde bulunan özellikleri Rank Math ücretsiz olarak sunmaktadır.

Yoast SEO’mu veya Rank Math’mı daha iyi?

Rank Math SEO eklentisi, Yoast’ın ücretli sunduğu özellikleri ücretsiz olarak sunduğu ve kod yapısının daha hafif olması nedeniyle Yoast’tan daha iyi bir seçenek haline geliyor.
Ancak Yoast’ın ücretli sürümüne gerek duymuyorsanız daha basit kullanım içi Yoast SEO eklentisini tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Yorum yapın