wordpress seo eklentisi

En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi 2019 | Sıralamanızı Yükseltin

Sizlere bu makalede WordPress Sitenizde kullanabileceğiniz en iyi 5 Word Press SEO eklentisi listesi hazırladım. Bu eklentiler en popüler ve en çok kullanılan ücretsiz eklentilerdir.

WordPress web sitenizin içeriği ve görsellerinin arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alması önemli değildir. Daha iyi sonuçlar ve trafik kazanmak için web sitenize başka bazı unsurların eklenmesi gerekir. Bu unsurlara topluca SEO teknikleri denir.

Bu teknikler web sitenizin hayatta kalması için çok önemlidir. İşte web sitenizin performansını büyük ölçüde artırmanıza yardımcı olacak WordPress SEO eklentileri.

En iyi 5 WordPress SEO Eklentisi

1. Yoast SEO

yoast seo wordpress seo eklentisi

Yoast SEO şüphesiz WordPress web siteleri için şimdiye kadar mevcut olan en iyi SEO eklentisidir. Hem ücretsiz hemde Premium sürümde mevcuttur. Ücretsiz sürümü ile trafiğinizi gerçekten olumlu yönde değiştirebilecek ve web siteniz için harika sonuçlar verebilecek bir dizi özelliğin tadını çıkartırsınız.

Bu eklenti 2008’den bu yana hizmetini sunmakta ve şu anda 5+ milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yoast SEO eklentisinin Kurulumu ve gelişmiş SEO ayarları için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Yoast SEO Ayarları ve Kurulumu – 2019

2. All in One SEO Pack

all in one seo pack wordpress seo eklentisi

All in One SEO Pack, eklentisi Yoast’dan sonra en çok kullanılan SEO eklentisidir. XML site haritanızı içeriklerinizi ve resimlerinizi (Google ve Bing’e) göndermenizi ve SEO’nuzu geliştirmenizi sağlayan XML site haritası desteği sunar.

All in One SEO Pack, yeni kullanıcılar için basit bir kullanım sunar ve gelişmiş kullanıcılar daha iyi optimizasyon teknikleri bulabilir. Bu eklenti Google AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), Google Analytics, vb. gibi destek sağlar ve Google ve Bing gibi arama motorlarına otomatik olarak sitenizdeki değişiklikleri bildirir.

Bu eklentinin dikkat çekici özelliği, WooCommerce dahil e-ticaret siteleri için en iyi SEO desteği sağlayan tek ücretsiz eklenti olmasıdır.

Ayrıca Okuyun: All in One SEO Pack Ayarları ve Kurulumu

3. Rank Math

rank math wordpress seo eklentisi

Rank Math eklentisi, WordPress web sitenizde kendi içinde yapılandırıldığı gibi kolayca kurulum sihirbazıyla kurulabilir. Bu SEO eklentisi hakkında benzersiz olan şey, makale başına önemli görünen 5 anahtar kelimeyi ücretsiz olarak optimize etmenize olanak sağlamasıdır.

Rank Math, içeriğinizi süper hızlı bir şekilde optimize etmenizi sağlayan 14’den fazla zengin snippet türünü destekler. Web sitenizdeki sayfaların sıralaması sık sık değişir, bu nedenle sürekli olarak daha üst sıralarda yer alması için sürekli olarak çalışmanız gerekir.

Bu eklenti, sayfalarınızın o andaki anahtar kelime sıralaması hakkında sizi bilgilendirir. Rank Math size daha iyi bir fikir verir web sitenizin SEO denetimini gerçekleştiren özelliğide bulunur.

Google Search Console entegrasyonu Rank Math tarafından desteklenir ve web sitenize daha fazla trafik getirebilmeniz için size odak anahtar kelimenizi birden fazla anahtar kelime varyasyonunu gösteren entegre bir LSI aracına sahiptir.

Yerel işletme SEO, SEO Optimized Breadcrumbs, 404 monitör, dahili bağlantı önerileri vb. bu eklentinin diğer üst özellikleridir. Kendi Blog sitemde şu anda kullandığım ve kullanmaktan çok memnun kaldığım SEO eklentisidir.

Ayrıca Oku: Rank Math SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu

4. The SEO Framework

the seo framework wordpress seo eklentisi

The SEO Framework, web sitenizin SEO’suyla ilgilenmek için harika bir araçtır. Yeni başlayanlar bu eklentiyi kullanarak sitelerinin sıralamasını iyileştirmek için harika zaman geçirecektir. Tüm sayfaları otomatik olarak optimize eden bir araç ile birlikte gelir.

Yapısal verileri işlediğinden arama motorlarının sayfanız hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve böylece sayfalarınızı daha üst sıralarda yer tutması çok daha kolay olur. Meta verilerinizi optimize etmenin yanı sıra bu eklenti ayrıca arama motoru tarayıcılarını doğru yöne yönlendirerek yinenlenen içerik sorunlarını önler.

The SEO Framework, hakkında en çarpıcı gerçek markasız olmasıdır. Eklenti etkinleştirme sayfası dışında, SEO Framework adını web sitenizde hiçbir yerde görmeyeceksiniz. Ayrıca eklenti reklamsızdır ve WooCommerce ve bbPress gibi tün özel gönderi türlerini destekler.

SEO’yu global seçeneklere ayarlamak ve gerekli görünen her genel sayfayı, yayını ve terimi optimize etmek için bu eklentiden yararlanabilirsiniz.

5. SEOPress

seopress wordpress seo eklentisi

SEOPress, web sitenizin içeriğini arama motorları için optimize etmek için birçok güçlü özellik sunan başka bir harika WordPress SEO eklentisidir. Size daha iyi bir optimizasyon sağlamanın yanı sıra, sosyal medya paylaşımınızı da geliştirir ve optimize edilmiş breadcrumbs oluşturur.

Bu GDPR uyumlu eklenti, Google Analytics’i indirme takibi, özel boyutlar, IP gizliliği, pazarlama, demografi, ilgi alanı bildirimi ve etki alanları arası izleme özellikleri de sunar.

Ayrıca eklenti ile 301 yönlendirmeyi kolayca yönetebilir, şemalar, Google tarafından yapılandırılmış veri türleri de ekleyebilirsiniz. Arama indexlemesini geliştirmek için özel XML site haritası ve Resim XML site haritası içerir.

Posted by WPuzmanım

Merhaba! Benim Adım Ali WPuzmanim.com kurucusu ve sahibiyim. Web siteleri üzerinde SEO çalışması ve hızlandırma projeleri üzerine çalışıyorum. Bilgi sahibi olduğum konular hakkında makaleler hazırlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir