Siteniz İçin 10 En İyi WordPress Eklentileri (2018)

en iyi wordpress eklentileri

Siteniz için 10 en iyi wordpress eklentileri 2018

En İyi 10 WordPress Eklentileri – 2018

Bu yıl en çok kullanılan ve en çok popüler olan WordPress eklentilerini sizlerle paylaşacağım. WordPress alt yapısına sahip bir site kullanıcıysanız sizin için en uygun ve gerekli olanı düşünüp kurmanız gerekmektedir.

Gerekli olanı derken şöyle anlatayım; aşırı eklenti kurulumu site hızınızı ve sayfa açılış hızlarınızı etkiler ve bu siteniz için hiçte iyi olmaz nedenmi? Çünkü sitenizin ve sayfalarınızın açılış hızı düşerse buda sizin için hem hit kaybına hemde SEO kaybına yol açar, sonuç olarak iyi bir siteye nekadar uğraşsanızda sahip olamazsınız.

Eklentileri doğru kullanmak ve gereksiz eklenti kullanmamak gerekir. Şimdi sizlere aşağıda, en iyi WordPress eklentilerini sıralacağım size gerekli olan eklentiyi bulabilir ve sitenizi destekleyebilirsiniz.

  1. WPForms Lite
wpforms lite indir

WpForms lite

WPForms Lite, bugün piyasadaki en iyi olan bir iletişim form eklentisidir. Web siteniz için kolayca iletişim formları oluşturabileceğiniz bir sürükle bırak WordPress form oluşturucu ile birlikte gelir.

Ayrıca, ihitiyaç duyduğunuz form alanları ve form şablonlarıda vardır, böylece formunuzu uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıca %100 duyarlı, mobil uyumlu ve seo için optimize edilmiştir.

2. MonsterInsights Lite

MonsterInsights Lite

MonsterInsights Lite

MonsterInsights Lite, WordPress web sitenizi Google Analytics hesabınıza bağlamak için basit bir yol sağlar. Bununla birlikte, site ziyaretçilerinin web sitenizi nasıl bulduğunu ve sitenizde ne yaptıklarını görebilirsiniz. Bu verilerle, site ziyaretçilerinin daha fazla içerik için geri gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde bir gösterge tablosu bulunur ve size sitenizin ziyaretçiler hakkında bir rapor sunar ve istatistikleri görebilirsiniz.

3. Google XML Sitemaps

google xml sitemaps wordpress eklenti

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps, Google, Bing, Yahoo ve Ask.com gibi popüler arama motorları için tarama ve dizine ekleyeceğiniz bir XML site haritası oluşturmanın kolay bir yolunu sunar. Sonuçta, web sitenizin arama sonuçlarında görünmesinin tek yolu, arama motorlarının sitenizin varlığından haberdar olmasıdır.

Yeni yazılar yazdığınızda sitenizin içerik güncelliğini arama motorlarına haber eder, bu ücretsiz WordPress eklentisi Sitenizin SEO‘sunu arttıracaktır.

4. Jetpack

jetpack wordpress plugin eklenti

jetpack

Jetpack, sizin için bazı herşeyi ücretsiz yapan WordPress eklentilerinden biridir. Bu eklenti sayesinde ziyaretçi istatislikleri, iletişim formu, sosyal medya bağlantılarınızı ve bir çok daha özellikleri kazanabilirsiniz ve hatta para toplamak için PayPal düğmeleri gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Son olarak, web sitenizin verilerini ve itibarını korumanıza yardımcı olan, sitenize karşı spam saldırıları için güvenlik özellikeri sunan bir eklentidir.

5. Lazy Load by WP Rocket

Lazy Load by WP Rocket wordpress eklenti

Lazy Load by WP Rocket

Lazy Load by WP Rocker, WordPress ön bellekleme eklentisidir, sitenizin hızı, kullanıcı deneyimini ve Google arama sıralamanız için çok önemlidir. Sitenizdeki resimleri ve büyük boyuttaki dosyaları sıkıştırıp web sitenizin daha hızlı açılmasını ve resimlerinizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur.

6. W3 Total Cache

W3 Total Cache wordpress eklentisi

W3 Total Cache

Ücretsiz WordPress eklentilerinden biri olan W3 Total Cache‘dir. Sitenizin hızı en önemli SEO sıralaması faktörlerinden biri olduğundan, site trafiği ve dönüşümleri artırmak için iyileştirme yapmanız gerekmektedir.

Bu eklenti sayesinde sıkıştırılmış ve önbellekleme yapıp sunucunuzdaki yükleme süresini kısaltabilir ve genel site hızını artırabilirsiniz.Size bant genişliği sağlar ve HTML, JavaScript, CSS kodlarını küçültür.

7. Yoast SEO

Yoast Seo wordpress eklentisi

Yoast SEO

Yoast SEO bugün piyasadaki en popüler SEO eklentilerinden biridir. Web siteniz için otomatik güncellenen bir XML site haritası oluşturmanıza, içeriğinizin arama snippet’inin önizlemesini görmenizi sağlar ve böylece yazılarınızın nasıl göründüğüne ve içeriğinizin SEO için optimize etmeniz için yeşil ışık yakmanızı sağlar.

Meta etiketler ekleyebilir, Google ban önlemek için URL’leri ayarlayabilir ve Google arama konsoluna entegre edebilirsiniz. Bu sayede arama motorlarının sitenizi nasıl dizine eklediğini ve tarama hatalarını nasıl düzeltebileceğinizi görebilirsiniz.

8.UpdraftPlus

UpdraftPlus wordpress eklentisi

UpdraftPlus

UpdraftPlus, tüm site içeriğinizi bilgisayar korsanlığı veya bir hata sonucu çökmesi ve kaybetmenize karşı yedekleme yapan bir eklentidir.

Web sitenizin dosyalarını ve veritabanını otomatik yedekleme yapmakla kalmaz, ayrıca yedeklerinizi Dropbox, Google Drive veya Amazon S3 gibi bir bulut hizmetine depolayabilir. Bu eklenti sayesinde tek tıklama ile web sitenizi anında geri yükleyebilirsiniz.

9.Securi Security

securi security wordpress antivirüs güvenlik eklentisi

Securi Security

Securi Security, web sitenizin güvenliği ile ilgili tüm konularda lider bir eklentidir. Kötü amaçlı yazılım taraması yapabilir, kara liste izleme ve güvenlik bildirimleri alabilirsiniz. sitenize saldırı olsa dahi arkanıza yaslanıp işinizi yapabilirsiniz.

Securi Security eklentisinin en önemli özelliği ise sitenizin kaynaklarını ve yükleme süresini azaltmaz.

10. Shared Counts

shared counts wordpress eklentisi

Shared Counts

Shared Counts, paylaşma düğmelerini, içerikten önce veya sonra eklemeniz için basit bir kısa kod kullanmanıza olanak sağlayan gelişmiş bir sosyal paylaşım düğmesidir.

Google tarafından “Güvenli Değil” olarak işaretlenmekten kaçınmak için HTTP’den HTTPS’ye geçiş yaptığınızda, Sosyal Sayımlar sosyal paylaşım sayınızı korur, böylece istatistiklerinizi asla kaybetmezsiniz. Son olarak, diğer sosyal paylaşım araçlarından farklı olarak, Sosyal Sayımlar çerezleri kullanmaz, komut dosyalarını izlemez veya kullanıcı verilerini depolamaz.

Yorumlar 2

  1. Mehmet 1 Kasım 2018
  2. eda 19 Aralık 2018

Yorum Yazın