W3 Total Cache Hazır Ayarlar Tek Tıkla Sitenizi Hızlandırın

WordPress siteniz için açılış hızı, sayfa hızları önemlidir bu sitenize gelen kullanıcılar için ve SEO açısından çok önemlidir.

WordPress için onlarca önbellek eklentisi vardır ancak benim favorim W3 Total Cache eklentisidir. Hem önbellekleme yapabilir hemde sitenizin CSS ve JavaScript dosyalarını küçültebilirsiniz.

W3 Total Cache eklentisinin oldukça fazla ince ayarları vardır. Bu ayarları en doğru ve en sağlam şekilde nasıl yapacağınızı düşünürsünüz. Yeni bir kullanıcı iseniz bu ayarları yapmak sizi oldukça yoracaktır. Doğru ayarlamaları yaptığınızdan emin olmak için çok fazla zaman harcamanız gerekecek.

Bu yazımda sizler için hazırladığım W3 Total Cache eklentisinin hazır ayar dosyasını paylaşacağım size verdiğim bu dosyayı eklentiye içe aktarım yaparak ayarlarınızı hızlı ve kolay şekilde hazır olarak yapmanızı sağlayacak. Tek yapmanız gereken dosyayı yüklemek ayarları tek tek uğraşıp ayarlamanıza gerek kalmayacak.

Oluşturduğum ayar dosyası en güncel en profesyonel ayarlardır bunun farkına varacaksınız sonuçta gözünüze inanamayacaksınız.

W3 Total Cache Hazır Ayar Dosyası Yükleme

Şimdi dosyayı W3 Total Cache eklentisine yüklemeden önce ilk olarak sitenize bir hız testi yapın bunun için; GTmetrix sitesine girip site adresinizi yazın ve sitenizin hız testini gerçekleştirin.

Benim yaptığım ilk test

w3 total cache hazır ayarlar

Hız testinizi yaptıysanız şimdi Buradan hazır ayar dosyasını indirin.

Ardından WordPress yönetici panelinizden Performance  General Settings‘e tıklayın. Sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve import/Export Settings bölümünü bulun.

w3 total cache hazır ayarlar

İndirmiş olduğunuz dosyayı Choose File butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan seçin ve Upload‘a tıklayın. Ayarlarınız yapılmış olacaktır, şimdi son işlemle geçelim.

w3 total cache ayarları

Dosyayı seçip upload butonuna tıkladıktan sonra sayfa yenilenecektir ve işlemin başarılı olduğunu gösteren bir yazı belirecektir sayfanın en başında, aşağıda resimde görüldüğü gibi Empty the static files cache yazısına tıklayın ve artık eklenti hazırdır.

w3 total cache ayarları

Son olarak eklentiye sitemap adresinizi gireceksiniz hazır ayarda bu özellik gelmediği için şu yolu izleyin Performance  Page Cache ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarlarınızı yapın Sitemap URL: bölümüne kendi sitemap adresinizi girin.

w3 total cache ayarları

Resimdeki gibi ayarlarınızı yaptıktan sonra Save Settings & Purge Caches butonuna tıklayın. İşlem bu kadar arkadaşlar şimdi sitenizi tekrar hız testine sokun ve farkı görün.

Benim Yaptığım Son Test

w3 total cache hız testi

Yorum yapın