WordPress Abonelik Eklentisi Kurulumu ve Ayarları

Her web sitesi sahibi web sitesine uğrayan kullanıcıların tekrar geri gelmesini kazanmak için farklı eylemler uygular. Bunun için en iyi ve şu anda en popüler olan yöntem web sitenize bir Abonelik eklentisi koyarak sitenize gelen kullanıcıların yeni yazılardan ve yeni içeriklerden haberdar olmalarını ve sitenize tekrar ziyaret etmelerini sağlamak ve bu uygulamayı gerçekleştirerek sitenize ekstra bir trafik sağlamış olursunuz.

Neden Abone Ol Eklentisi Kullanmalısınız ?

Abonelik eklentisi kullanırsanız yukarıdaki yazıda belirttiğim gibi sitenize uğrayan bir kişinin tekrar geri gelmesini sağlayabilir ve sitenize bir takipçi topluluğu oluşturabilirsiniz.

Bu yöntem sitenizin giriş sayısını ve popülerliğini artıracaktır, arama sonuçlarından sitenize gelen kullanıcılar haricinde ekstra bir kullanıcı topluluğu kazanacaksınız, dolayısıyla sitenize bir trafik artışı sağlamış olursunuz.

Bu yazıda sizlere en popüler olarak kullanılan  Abonelik eklentisini tanıtacağım ve kurulumu detaylı bir şekilde gerçekleştirerek sizlere bilgi verip sizde aynı uygulamayı yapıp sitenize ekleyebilirsiniz.

Şimdi ilk olarak önce Eklentimizi bir tanıyalım.

WP Subscribe – WordPress Abonelik Eklentisi

wordpress abonelik eklentisi

WP Subscribe, mythemesshop’un ücretsiz olarak sunduğu WordPress Abonelik eklentisidir. Bu eklenti sitenizi yormadan kullanabileceğiniz hafif, duyarlı, hız optimizeli ve SEO kurallarına göre üretilmiştir.

Eklenti MailChimp, Aweber ve Feedburner hizmetlerini desteklemektedir, hiç bir kodlama işlemi uygulamadan sitenize kurabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi Eklenti Kurulumunu gerçekleştirip sitenize nasıl ekleyebilirsiniz onun hakkında bilgi vereyim.

WP Subscribe Kurulumu

Adım 1 : İlk olarak WordPress admin panelinize giriş yapın ardından Eklentiler › Yeni ekle‘ye tıklayın.

wordpress abonelik eklentisi

Adım 2 : WP Subscribe eklentisini bulun ve kurun.

wp subscribe eklenti kurulumu

Adım 3 : Kurulum bittiğinde Etkinleştir‘e tıklayın

wp subscribe eklenti kurulumu

Adım 4 : Ardından Görünüm › Bileşenler‘e tıklayın Eklentinin Widget’ını göreceksiniz abonelik kutusunu sidebarda nerde göstermek istiyorsanız oraya ekleyin.

wp subscribe eklenti ayarları

Eklentinin kurumunu ve kenar çubuğuna (Sidebara) ekleme işlemini yaptıktan sonra sitenizde Abonelik kutusu gözükecektir, Şimdi ilk olarak eklentiyi türkçeleştirmeniz gerek resimde görüldüğü gibi (Labels) yazısına tıklayın aşağıda abonelik kutunuzun Başlık ve Açıklamalarını kendi isteğiniz doğrultusunda doldurun aşağıdaki resim kendi sitemdeki abonelik formunun görüntüsüdür size bilgi olması açısından ekledim.

wp subscribe eklenti ayarlari

Buraya kadar bütün işlemleri yaptıkdan sonra geriye Mailchimp’e üye olmak olmak kalıyor, mailchimp toplu olarak e-posta gönderme servisidir.

Mailchimp’e üye olma, e-posta servisi oluşturma ve eklentiye entegre etmek için;

Şu konuyu inceleyin :   MailChimp Kurulumu: Email Aboneliği için Kullanımı

Yorum yapın