WordPress Adblock Engelleme Eklentileri En İyi 5

WordPress blog sitelerinde kullanılan reklamlar site sahipleri için en büyük gelir kaynağıdır. Site sahipleri Google Adsense reklamları alarak WordPress sitelerinde gelir elde ederler.

Ancak reklam gösterimleri Adblock eklentisi sayesinde büyük ölçüde engellendi. Bu olay karşısında çok sayıda reklam veren ve çok çalışan blog sitesi sahiplerini büyük bir sorun karşılaştırdı.

Bu nedenle bir blog ve WordPress alt yapısını kullanan site sahiplerine Adblock reklam engelleme eklentisini, web sitenizde durduran en iyi 5 WordPress Anti-Adblock eklentilerini tanıtacağım.

1. Block Adblock

wordpress adblock engelleme
Block Adblock – WordPress Adblock Engelleme Eklentisi

En iyi Adblock engelleme eklentilerinden bir tanesi olan Block Adblock eklentisidir. Sitenize Adblock ile giren kullanıcılara eklentilerini devre dışı bırakmak için bir mesaj gösterir.

Eklenti Google Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Exporler, Safari ve Opera gibi bütün popüler tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışır.

Block Adblock, eklentisi kullanıcılara gösterilecek olan Adblock durdurma mesaj bildirimini 3 farklı şekilde düzenleme imkanı sunuyor.

Block Adblock eklentisi gelişmiş analiz ve gelir kurtarma çözümleri sunan Adblock Analytics eklentisinide destekliyor.

Eklentiyi İndir

2. Ad Blocking Detector

Ad Blocking Detector
Ad Blocking Detector – WordPress Adblock Engelleme Eklentisi

Bu eklenti Adblock, Adblock Plus ve Ghostery gibi tüm reklam engelleme eklentilerini tespit eder ve durdurur.

Ad Blocking Detector, Adblock kullananlara reklam yerlerinde farklı şeyler göstermenizede olanak sağlar, reklamların yerine e-posta abonelik formunu yerleştirebilir ve farklı şekilde olmasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Eklentiyi İndir

3. Ad Blocking Advisor

Ad Blocking Advisor
Ad Blocking Advisor – WordPress Adblock Engelleme Eklentisi

Bu eklenti Adblock eklentisini ve farklı reklam engelleme yazılımlarını kullanan ziyaretçiler için bir bildirim çubuğu gösterir.

Bu bildirim çubuğuna sitenize giren kullanıcılar için Adblock’u durdurmaları için güzel bir mesaj yazabilirsiniz ve sitenizde Adblock’u durdurmalarını isteyebilirsiniz.

Bildirim çubuğunu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmanız tavsiyemdir, çünkü direk sitenize yasak banneri koyarsanız sitenize girecek olanlar hemen çıkış yapabilirler, ama güzel bir açıklama bildirimi hazırlayarak sitenizde Adblock’u durdurmalarını sağlayabilirsiniz buda çok can sıkıcı olmaz.

Eklentiyi İndir

4. Ad Blocker Notify Lite

Ad Blocker Notify Lite
Ad Blocker Notify Lite – WordPress Adblock Engelleme Eklentisi

Bu eklenti Adblock’u durdurmaz ve engellemez yalnızca kullanıcılara bir bildirim göstermenizi sağlar.

Unutmayın ne kadar iyi yaklaşırsanız o kadar kazanırsınız. Ad Blocker Notify Lite, Adblock’u algılar ve sitenize giren kullanıcılara bir bildirim göstererek Adblock’dan sitenizi beyaz listeye almalarını sağlayabilirsiniz.

Bildirim çubuğunu kendi isteğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz ve bütün cihazlar ile uyumlu çalışır mobil ve tarayıcı desteklidir.

Eklentiyi İndir

5. Simple Adblock Notice

Simple Adblock Notice
Simple Adblock Notice – WordPress Adblock Engelleme Eklentisi

Simple Adblock Notice, basit bir Adblock uyarı eklentisidir. Sitenize gelen ziyaretçilere reklamların önemi hakkında bildirim hazırlayıp onlardan Adblock’u sitenizde kapatmalarını veya beyaz listeye almalarını isteyebilirsiniz.

Bu eklenti Google Adsense için özel olarak hazırlanmıştır ayrıca ek özellikler isterseniz eklentiyi ücret ödeyerek PRO sürümünü alabilirsiniz.

Eklentiyi İndir

 

Bu yazımda sizlere WordPress için en iyi Adblock engelleme eklentilerini sıraladım umarım işinize yaramıştır. Eklentilerin kullanımı çok basittir ve En iyi Anti-AdBlock WordPress eklentileridir.

Tavsiye: Sitenize gelen ziyaretçilere direk olarak karşılarına bir engel koymayın, bunu yapmanız halinde ziyaretçiler sitenizi hemen terk edebilir, en iyi yapacağınız şey bir bildirim çubuğu hazırlayıp onları reklamların önemi hakkında bilgi sahibi yapabilirsiniz.

Yorum yapın