WordPress instagram Eklentisi: Kurulumu ve Kullanımı

WordPress sitenizde instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınızı göstermekmi istiyorsunuz? O zaman bu hazırladığım makaleyi dikkatlice takip ederek, sitenizde instagram profilinizi ve fotoğraflarınızı nasıl gösterebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kullanacağımız Instagram Feed WordPress eklentisidir. Başlamadan önce eklenti hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

instagram feed
Instagram Feed – WordPress Instagram Eklentisi

Instagram Fedd, WordPress eklentisi şu anda kullanılan olduça popüler ve en çok kurulum oranına sahip eklentidir. Bu eklenti sayesinde birden çok instagram hesabınızı ekleyip WordPress sitenizde instagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğraflarınızı sitenizin kenar çubuğunda, sayfa içinde ve alt bilgi alanında görüntüleyebilirsiniz.

Özellikleri :

  • Kurulumu süper basit.
  • Birden fazla instagram hesabı kullanımı.
  • Tamamen özelleştirilebilir, genişliği, uzunluğu ve fotoğraf sayısı gibi.
  • Birden fazla gösterim, kenar çubuğu, alt bilgi, sayfa içi ve farklı sayfalarda.
  • Instagram fotoğraflarınızı küçük veya büyük boyutta görüntüleme.
  • Instagram Takip et butonu içerir.

Şimdi eklentiyi WordPress sitenize kurulumunu ve ekleme işlemine geçelim.

WordPress Instagram Eklentisi Kurulumu

İlk olarak eklentiyi WordPress sitenize kurmanız gerek bunun için WordPress yönetici panelinizden Eklentiler Yeni ekle‘ye tıklayarak arama bölümüne Instagram Feed yazarak kurulumunu gerçekleştirin. Eğer ki eklenti kurulumu hakkında bilginiz yoksa, WordPress Eklenti Nasıl Kurulur? konusuna göz atabilirsiniz.

Eklenti kurulumunu ve etkinleştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra Yönetici Panelinizde Instagram Feed yazısını göreceksiniz. Connect an Instagram Account‘a tıklayıp instagram hesabına girişi yapmalışınız.

wordpress instagram eklentisi

Karşınıza açılacak olan instagram üye giriş sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi girerek instagram hesabınızı eklentiye bağlayacaksınız. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra gelecek olan bilgi ekranında Authorize yazısına tıklayın ve hesab bağlama işlemini tamamlayın.

wordpress instagram eklentisi

İşlemi tamamladıktan sonra eklenti instagram hesabınızı tanımış olacaktır aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

wordpress instagram eklentisi

Şimdi tek yapacağınız şey sayfayı biraz aşağıya kaydırıp [instagram-feed] kodunu kopyalamak. Bu kodu instagram hesabınızı sitenizin neresinde görüntülemek isterseniz oraya yapıştıracaksınız.

instagram feed eklentisi

Kodu kopyalayın ve sitenizin kenar çubuğunuza nasıl ekleyeceğinizi göstereyim sizlere. WordPress Panelinizden Görünüm Bileşenler‘e girin ve Özel HTML widget’ini kenar çubuğunuza ekleyin.

wordpress instagram widget

Özel HTML widget’ini temanızın neresinde görünmesini istiyorsanız oraya ekleyebilirsiniz ben sağ sidebarda gösterdim kopyaladığınız kodu yapıştırın ve kaydet tuşuna basın işlem bu kadar.

wordpress instagram widget

Bu adımdan sonra instagram fotoğraflarınız anasayfanızda görünecektir ve takip et butonuda eklenecektir.

wordpress instagram eklentisi

İşlem bu kadar arkadaşlar eklentinin özel ayarlarını değiştirerek instagram kutunuzun yükseklik ve genişlik ayarlarını değiştirebilirsiniz. Kopyaladığınız kodu istediğiniz yere ve sayfalara yapıştırarak kullanabilirsiniz. Umarım bu konuda sizlere yardımcı olmuşumdur.

Yorum yapın