WordPress Slider Eklentisi: En iyi 5 Manşet Eklentisi

WordPress sitenizde kısıtlı bir alan içinde önemli içeriği vurgulamak için en etkili yöntem sitenizde bir Slider olmasıdır. Önemli içeriğinizin ve öne çıkan konularınızın sitenize gelen kullanıcılara en güzel şekilde sunulma şeklidir.

Ayrıca WordPress Slider eklentileriyle sitenize canlı bir hava katabilir, harika kaydırma efektleri oluşturabilirsiniz. Ancak bir slider eklentisi seçerken çok dikkatli olmanız gerekir.

Doğru WordPress Slider Eklentisi Nasıl Seçilir ?

Temel olarak bir Slider eklentisinde aramanız gereken 3 şey var;

Birincisi: slider eklentinizin hızlı yanıt verdiğinden emin olmalısınız. Mobil duyarlı olması gereklidir, çünkü gider artmakta olan kişi sayısı ile internette gezinmek için insanlar mobil cihazlarını kullanıyorlar.

İkincisi: kullanım kolaylığıdır, piyasada çok az sayıda eklenti kullanıcı dostu arayüzler sunuyor asla karmaşık bir eklenti seçmeyin, çünkü slider eklentinizi kullanmayı öğrenirken bir çok önemli şeyi kaybedebilirsiniz.

Üçüncüsü: en önemli şey hızdır, slider eklentilerinin web sitelerini yavaşlattığı ve sayfalarınız için yükleme süresini artırdığı bilinir. Bir slider eğer sitenizi yavaşlatacaksa bu eklentiyi kullanmanın bir anlamı yoktur. Web sitenizin hızı sitenizin büyümesi için gerçekten önemli bir konudur.

Bu nedenlerden ötürü bir slider eklentisi seçerken bu 3 maddeye önem verin.

Şimdi En iyi 5 WordPress Slider eklentisini inceleyelim.

1. Slider by 10Web

wordpress slider eklentisi
WordPress Slider Ekletisi

Slider by 10Web, WordPress için ücretsiz ve Premium kalitede bir eklentidir. Eklenti web sitenizin anasayfasına, sayfalarına, sidebar (kenar çubuklarına) ve diğer konumlara kolaylıkla ekleyebileceğiniz hızlı yükleme ve SEO dostu slider oluşturmanızı sağlar.

Çeşitli geçiş efeklerine sahip olan bu eklenti ile hem resimlerinizi hem de videolarınızı slider’a ekleme şansınız vardır. Ancak daha fazla gelişmiş özellikler isterseniz eklentiyi ücret ödeyerek Pro sürümünü alabilirsiniz.

Slider by 10Web eklentisi dokunmatik ekranlı cihazlar için kaydırma kontrolüde sunar. Eklentiyi indirme, kurulumu ve Slider oluşturmak için yapmak gereken işlemleri aşağıdaki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Slider by 10Web: Responsive Image Slider

2. WonderPlugin Slider Lite

wordpress slider eklentisi
WordPress Slider Eklentisi

WonderPlugin Slider Lite, basit hızlı bir wordpress slider eklentisidir, hem ücretsiz hem de premium sürümlere sahiptir. Eklenti resimleri, Youtube, Vimeo, Mp4 videoları destekler.

Küçük resimlerle hem yatay hem de dikey slayt gösterisi oluşturabilir ve sitenize kolayca ekleyebilirsiniz. Eklentinin çeşitli geçiş efektleri vardır ve en önemlisi adım adım kolayca bir slider oluşturmanıza yardımcı sihirbaz tarzı bir arayüze sahiptir.

Eklentiyi indirme, kurulumu ve Slider oluşturmak için yapmak gereken işlemleri aşağıdaki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.

WonderPlugins Slider Lite

3. Meteor Slides

wordpress slider eklentisi
WordPress Slider Eklentisi

Meteor Slides, wordpress için ücretsiz slider eklentisidir. WordPress sitenizde basit bir resim slayt gösterileri oluşturmanıza yardımcı olur.

Meteor Slides, mobil cihazlar ve tabletler için dokunmatik geçişleri destekleyen mobil uyumlu eklentidir. Slideri anasayfanızda göstermek için slider kodunu anasayfanızın php dosyasına gömmeniz gerekir veya widget kullanmanız gerekir.

Eklenti çok fazla bir özelliğe sahip değildir video ekleme yapamazsınız ancak görüntü slayt gösterileri için kullanabilirsiniz.

Eklentiyi indirme, kurulumu ve Slider oluşturmak için yapmak gereken işlemleri aşağıdaki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Meteor Slides

4. Flex Slider

wordpress slider eklentisi
WordPress Slider Eklentisi

FlexSlider, wordpress sitenizde slaytlar oluşturmak için başka bir ücretsiz eklentidir. Eklenti ile kolayca jQuery kodlu slider oluşturabilirsiniz. Eklentiyi kullanarak hem yatay hemde dikey slaytlar oluşturabilir ve geçiş animasyonları ekleyebilirsiniz.

Eklentiyi indirme, kurulumu ve Slider oluşturmak için yapmak gereken işlemleri aşağıdaki linke tıklayıp eklentinin sitesinden öğrenebilirsiniz.

FlexSlider

5. MetaSlider

wordpress slider eklentisi
WordPress Slider eklentisi

MetaSlider, en iyi wordpress slider eklentileri arasında bulunan SEO için optimize edilmiş ücretsiz bir eklentidir.

Sadece wordpress ortam kitaplığından resimler seçerek slayt başlığı oluşturup, bağlantı URL’si ekleyip SEO için gerekli alanları girebilirsiniz.

Eklentiyi indirmek ve detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayın.

MetaSlider

Umarım slider eklentisi konusunda size yardımcı olmuşumdur, en iyi ücretsiz olarak sunulan eklentileri seçmeye çalıştım.

Yorum yapın