En İyi Ücretsiz 5 WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi

Sosyal medya siteleri günümüzün en çok kullanılan ve paylaşım yapılan platformlarıdır. WordPress Blog siteniz varsa organik hite ve trafiğe’de ihtiyacınız vardır. Bu yüzden WordPress web sitenizde Sosyal Medya Paylaşım butonları olursa sitenize daha fazla trafik ve yeni kullanıcılar sağlar.

Ayrıca paylaşılan içerikleriniz başka bir web sitesinde yayınlanacağı için Back Link almış olacaksınız. Back Link konusunu size daha sonra sitemde güzel bir şekilde anlatacağım.

Sosyal medya paylaşım butonlarını kullanıcıların en rahat görebileceği yere yerleştirerek, yazınızın paylaşımı için onları teşvik etmiş olursunuz. Sizler için hazırladığım, Ücretsiz WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi‘ni aşağıda bilgileri ve görselleriyle paylaştım, görsel olarak hoşunuza gideni ücretsiz olarak web sitenizde kullanabilirsiniz.

1. Simple Share Buttons Adder

wordpress sosyal medya paylaşım eklentisi

Bu eklenti sayesinde, sosyal medya paylaşım butonlarını yazılarınızın alt ve üst tarafına otomatik olarak eklemenize olanak sağlar. Paylaşım butonları ayrıca sayfalarınıza ve arşivlerinize’de eklenebilir.

Simple Share Bottuns Adder, eklentisi 15 sosyal medya platformunu desteklemektedir. Paylaşım butonlarının stilini, metnini, hizalamalarını değiştirebilirsiniz ayrıca paylaşım sayısını görüntülemenizide sağlıyor.

2. Social Sharing by Danny

wordpress sosyal medya paylaşım eklentisi

Social Sharing by Danny, WordPress Blog siteniz için, paylaşım butonlarını Twitter, Facebook, ve Google+ için paylaşma düğmelerini yazıların ve sayfaların sonuna eklebilirsiniz.

Basit bir eklenti arıyorsanız tam size göre bir eklentidir. Kullanıcı adınızı butonlara girebilir ve simgeleri değiştirebilirsiniz.

3. WordPress Share Buttons Plugin – AddThis

wordpress paylaşım buton eklentisi

AddThis, WordPress web siteleri için en popüler Sosyal Medya paylaşım buton eklentisidir. 10 adet Sosyal Medya platformları için paylaşım butonu sunuyor. Eklenti içerisinde 5 butonu ücretsiz 5 butonuda ücretli olarak geliyor.

Eklentinin en güzel yanı, eklenti sitesine üye olup eklenti içerisinde sitenizin sosyal medyadaki paylaşım istatistiklerini sunmasıdır.

4. Mashshare

wordpress sosyal medya paylaşım butonları eklentisi

Mashshare, WordPress Blog siteleri için bulunmaz bir sosyal medya eklentisidir. Ücretsiz sürümü içerisinde Facebook, Twitter’ı paylaşım butonlarını sunuyor. Paylaşım butonlarını bu eklenti sayesinde web sitenizin hemen hemen istediğiniz yerine konumlandıra bilirsiniz.

5. Sassy Social Share

wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Sassy Social Share, eklentisini son ekleti olarak paylaşıyorum bence benim için tamda bu eklentidir. İçerisinde Whatsap dahil olmak üzere pek çok sosyal paylaşım butonu mevcuttur ve en güzell özelliği ne biliyormusunuz ücretsiz olması.

Bu eklenti sayesinde ücretsiz olarak sosyal paylaşım sayımını görebilirsiniz, eklenti içerisindeki simgeleri istediğiniz gibi şekillendirip istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Yorum yapın