Backlink SEO İçin Önemi Nedir, Ne İşe Yarar?

Backlink Nedir ? Sizin site adresinizin başka bir sitede yayımlanması ve reklamıdır.

Peki nasıl yapacaksınız bu Backlink işlemini onu konuşalım, bir siteniz var ve bunun Google arama sonuçlarında baş sıralara yükseltmeyi istiyorsunuz bunun için bir önemli olan etkende başka bir siteden backlink almak olacaktır.

Hangi tür sitelerden backlink alacaksınız ?

İnternet üzerinde kalitesiz backlink siteleri var, sitenizde küçük bir logo, reklam karşılığı backlink vereceklerini söylüyorlar sakın bu gibi sitelere bulaşmayın, sitenize iyiliğinden çok kötülüğü dokunur.

Backlink almak için en kolay ve basit yöntem şudur, kaliteli bir forum, blog sitesine üye olup yorum yaparak site adresinizi yazmanız olur, bunu yaparken kaliteli siteler diyorum, web siteniz’le alakalı forum ve Blog siteleri bularak bu işlemi gerçekleştirebilir veya web siteniz’le aynı kategoride olan başka kaliteli site sahipleriyle görüşerek ücret karşılığında’da yapabilirsiniz.

Backlink SEO İçin Önemi Nedir ?

Backlink SEO için önemi şöyledir, Google’da  baş sıralarda çıkan sitelere backlink verirseniz Google bunu algılayıp sizinde sitenizi baş sıralara taşımaya başlar dolayısı ile web siteniz değer kazanmaya ve backlink verdiğiniz sitelerden size yeni kullanıcılar gelir bu sitenizin trafiğine büyük bir oranda katkı sağlar.

Şunuda belirtmek isterim eğer web sitenizde genel bir SEO sıkıntısı varsa bununla uğraşmanız gereksiz olacaktır, ilk önce sitenizi güzel bir hale sokmanız gerek yoksa bu işlemler size bir katkı sağlamaz.

  • Backlink için Sosyal Medya Paylaşım Siteleri

Bir diğer backlink oluşturma yöntemi ise internet sitenizdeki yazıları Sosyal Medya sitelerini kullanarak paylaşın ve üye olarak site adresinizi girin, bu işlem sonuçu bakclink almış ve yeni kullanıcılar bulmuş olursunuz.

Yorum yapın