Hızlı index Alma: Google Hızlı index Yöntemi

Yeni bir web sitesi açmış veya yeni bir gönderi oluşturduğunuzda Google arama motorunda yeni yazılarınızı olabildiğince hızlı bir şekilde nasıl dizine ekleyeceğinizi veya güncelleyeceğinizi düşünüyorsunuz. Çünkü daha yeni veya daha eski bir site için google içeriklerini dizine eklemek uzun zaman alıyor.

Bu konuda yapacak olduğunuz en etkili yöntemi bu yazıda sizlere içeriğinizi nasıl 3-5 dakika içinde google’a hızlı bir şekilde index aldırabilirsiniz onu gösterecem.

Hızlı İndex Alma : Google Gibi Getir

1. Adım : Search Console

ilk yöntemimiz Google Search Console üzerinden Google gibi getir özelliğini kullanarak url gönderip hızlı bir şekilde index almak.

İlk önce Google Search Console’a giriş yapın, ana ekrandan alan adınıza tıklayın, Tarama münüsünden Google Gibi Getir’e tıklayın.

hızlı index alma google gibi getir

hızlı index alma

2. Adım: Google gibi getir

Yeni veya güncellenmiş konu URL’nizi Google Gibi Getir alanına girin. Alan adınızı ve eğik çizgiyi (/) eklemeyin, ardından GETİR butonuna tıklayın. Aşağıdaki resimdeki gibi.

hızlı index alma

3. Adım: Dizine Ekle

Öncelikle getirme durumunun başarılı bir şekilde oluşturulduğundan emin olun. Google tarama URL’nizi başarılı bir şekilde aldıysa URL’yi dizine göndere bilirsiniz. Dizine eklenmesini iste butonuna tıklayın.

search console dizine ekle

Dizine eklenmesini iste butonuna tıkladıktan sonra karşınıza açılan sayfada iki seçenek göreceksiniz.

Sadece bu URL’yi tara kutucuğuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra yeni veya güncellenmiş gönderinizi 3 veya 5 dakika içerisinde google arama sonuçlarında çıktığını göreceksiniz.

Google’da site içeriğinizi görmek için site:https://alanadı.com olarak aratıp görebilirsiniz.

Bu işlemi sadece 1 ay içinde 10 kez yapabilirsiniz google daha fazlasına izin vermez daha fazla yapımı önerilmez.

 

Yorum 1

  1. streaming complet 22 Aralık 2018

Yorum Yazın