SEO Nedir? ve Ne İşe Yarar?

SEO Nedir ?

SEO’nun türkçe anlamı Arama Motoru Optimizasyonudur. Arama sonuçlarında üst sıralara yükselebilmek için web sitenizin makaleleri ve gerekli ayarları SEO’ya uygun bir şekilde optimize edilmesi gerekir.

SEO denilen yöntem Google, Bing, Yahoo ve Yandex gibi büyük arama motoru şirketleri tarafından sağlanan kurallara göre yapılır. Arama motorlarının çoğu yönergeleri birbirine oldukça benzerdir.

SEO uygulamasının amacı web sayfalarınızın arama motorları tarafından daha kolay bir şekilde keşfedilebilmesi ve web sitenizin sayfalarını daha doğru bir şekilde indexlenmesini sağlamaktır.

Bir web sitesinin SEO’sunun iyileştirilmesi, arama motorları tarafından daha kolay keşfedilip daha hızlı bir şekilde arama dizinine eklenebilmesi anlamına gelir.

İyi bir SEO uygulamasına sahip olan bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkacağı ve fazla trafik oluşacağı anlamı ifade etmez, ancak web sitenizin SEO yönergelerini takip etmesi önemlidir.

WordPress sitenizde kullandığınız temanızın SEO uyumlu olması ve Yeni oluşturacağınız makalelerinizin SEO kurallarına göre oluşturması gerekir. WordPress alt yapısı arama motoru dostu içerik yönetim sistemidir.

WordPress sitenizde kullanacağınız iyi bir SEO ekletisi ile ilgili ayarları yaptıkdan sonra (Yoast SEO Eklentisi Ayarları) SEO uyumlu makale, başlık ve açıklamanızla arama motorları tarafından hızlı bir şekilde fark edilip üst sıralara yerleşebilir ve sitenize iyi bir trafik sağlayabilirsiniz.

Bu nedenlerden ötürü bir web sitesinde olması gereken en önemli şey herşeyden önce SEO optimizasyonudur.

Yorum yapın