En iyi 4 WordPress Yıldız Oylama ve İnceleme Eklentisi

Yıldız oylamalarını Google aramalarında fark etmişsinizdir. WordPress.org, bazı blog ve inceleme siteleri bu yıldız oylamalarını kullanmaktadır. Ve bu siteler, arama yapan kullanıcıların dikkatini çekerek yoğun trafik almaktadır.

Sizde sitenizde WordPress Yıldız Oylama Eklentisi kullanarak sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz.

wordpress yıldız oylama

Google yıldız oylama kullanmanın amacı arama sonuçlarında, göze çarpması ve bir konunun kaç kullanıcı tarafından derecelendirilmiş ve incelenmiş olmasıdır. İster istemez arama yapanlar bu yıldızları gördüğünde daha sizin başlıklarınıza tıklama ihtiyacı duyuyor.

Bu sebeble WordPress sitenizde yıldız oylama sistemini kullanmanız sizin için daha fazla kullanıcı girişi demek olacaktır. Bu işlemi bir WordPress eklentisi ile yapmanız çok kolaydır. Aşağıda sizlere en çok kullanılan En iyi 5 WordPress Yıldız Oylama eklentisi listesini paylaşacağım. Eklentileri sıralayıp özelliklerine kısaca bakacağız.

WordPres Yıldız Oylama Eklentisi Nedir?

Yazılarınızda yıldız derecelendirme eklentisi kullanarak Google arama sonuçlarında, yukarıda paylaştığım resimdeki gibi yıldız derecelendirmesi gösterebilirsiniz.

Bazen bunu gösterip göstermemek Google’a bağlı kalabiliyor. O yüzden sizlere en iyi Google Rich Snippets eklentilerini sıralayacağım.

1. Yasr – Yet Another Stars Rating – WordPress Yıldız Oylama Eklentisi

Yasr - Yet Another Stars Rating

Yasr – Yet Another Satars Rating, WordPress sitenizin hızını etkilemeden, SEO dostu yapısı ile kullanıcı tarafından oluşturulan incelemeleri ve web sitesi yayınlarına yıldız oylama eklemenin en kolay bir yoludur.

Eklenti kullanımı çok basit ve ücretsizdir. Tek eksik yönü oylama kutusunun görünümünü değiştirmek için bir seçenek sunmamasıdır.

Eklentinin ayrı bir güzelliği ise Türkçe olmasıdır.

Özellikleri:

 • WordPress Klasik yazı editöründe bir sayfa veya bir gönderi oluşturduğunuzda veya güncellediğinizde sağ üst köşede, derecelendirmeyi ekleyebileceğiniz bir kutu bulunur.
 • Yeni Guteneberg editörüyle eklemek için yeni bir blok ekleyerek”+” simgesine tıklamanız yeterlidir.
 • Her makalede yıldız derecelendirmeyi kullanmak istiyorsanız Ayarlar bölümünden bir kısa kod oluşturarak gönderilerinize otomamatik olarak ekleyebilirsiniz.
 • Yıldız derecelendirmeyi sayfa içinde görünmesini istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

2. WP Review – WordPress Yıldız Oylama Eklentisi

WP Review

WP Review eklentisi, sitenizin hızını etkilemeden içeriklerinize kolay bir şekilde inceleme kutusu eklemenize yardımcı olur. Kendi sitemde de kullandığım bir eklentidir, sık olarak inceleme konuları paylaştığım için eklentileri derecelendirebiliyorum.

Sizde sitenizde ürün incelemeleri, hizmetler, yayımlıyorsanız kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Eklenti 2 farklı sürümde geliyor hem ücretli hemde ücretsiz olarak yayımlanmıştır.

Ücretsiz sürümünü kullanmama rağmen ihtiyaçlarımı en iyi şekilde karşılıyor. WP Reiview eklentisini kullanarak Google arama sonuçlarında yızdız oylama derecelendirmesi (Rich Snippet) gösterebilirsiniz.

Ayrıca sadece yıldız oylama olarak’da kullanabilirsiniz. İnceleme yapacağınız zaman inceleme oylaması olarakda kullanabileceğiniz çok işlevli bir eklentidir.

Özellikleri:

 • En hızlı inceleme eklentisi olarak ön sırada.
 • Yıldızlar, yüzde ve puan derecelendirme sistemi yapabilirsiniz.
 • Google Rich Snippet’lerini destekler (schema.org)
 • %100 responsive tema uyumluluğu.
 • İnceleme kutusunu istediğiniz şekilde değiştirip düzenleyebilirsiniz.
 • Yıldız derecelendirme ve incelemelerinizi sitenizin widget alanında gösterebilirsiniz.
 • Eklenti üzerinden türkçe çevirisini yapabilirsiniz.
 • Hazırladığınız oylama kutucuğunu kısa kod yardımıyla bütün yazılarınıza otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

3. Ultimate Blocks – WordPress Yıldız Oylama Eklentisi

Ultimate Blocks

Ultimate Blocks. Şema işaretlemesi etkin inceleme ve yıldız oylama sunan çok amaçlı bir WordPress eklentisidir. Blog yazılarınıza inceleme kutusu eklemenizi sağlar ve kullanıcılara Google arama sonuçlarında yıldız oylamalarını gösterebileceğiniz diğer bir inceleme WordPress eklentisidir.

Ultimate Blocks, hepsi bir arada ücretsiz bir pakettir. Bu eklenti ile sitenize ayrıca içindekiler tablosu, sosyal paylaşım butonları, ilerleme bloğu, slider ve özellikli sekmeler ekleyebilirsiniz.

Bu eklenti 10 ayrı eklentinin yapacağını tek başına yapabilir. Ama bu eklenti sadece WordPress’in yeni Gutenberg editörü ile çalışır. Eğer klasik editörü kullanıyorsanız eklenti çalışmaz.

Özellikleri:

 • Yıldız oylama ve inceleme kutusu oluşturabilirsiniz.
 • Bildirim çubuğu oluşturma.
 • Yazı içi sekme oluşturma.
 • Resimli inceleme kutusu oluşturma.
 • Yazı editöründe butonlar oluşturabilirsiniz.
 • Yazı içinde açılabilir bildirimler oluşturur.

4. All in One Schema Rich Snippet – WordPress Yıldız Oylama Eklentisi

wordpress yıldız oylama eklentisi

All In One Schema Rich Snippet, bir diğer popüler olarak kullanılan schema biçimlendirmesi özelliği olan ücretsiz yıldız oylama WordPress eklentisidir.

Bu eklentinin farklı bir özelliği ise makalelerinize Schema biçimlendirmesi yapabilirsiniz. Makalelerinizde hangi türlü biçimde yayınlıyorsanız ürün, makale, video, inceleme gibi. Google’a bunlardan haberdar olabilmesi için Schema dediğimiz bir biçimlendirme ekler.

Makalelerinize oylama ve inceleme gibi özellikleri kolayca ekleye bilmenize yardımcı olacak ücretsiz ve basit bir eklentidir.

Özellikleri:

 • Arama motorlarına, arama sonucu snippet’lerinde görünecek yalnızca önemli ve kesin bilgiler verir.
 • Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.
 • Bağlantılarınızı Facebook’da paylaştığınızda Facebook’un doğru bilgileri göstermesine yardımcı olur.

Ayrıca Okuyun: En iyi WordPress İçindekiler Tablosu Eklentisi

Sonuç:

Bu eklentiler arama sonuçlarında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz WordPress için en iyi yıldız oylama (Rich Snippet) eklentilerdir.

Size tavsiye verecek olursam, sitenizde sadece Yıldız Oylama kullanacaksanız Yasr – Yet Another Stars Raiting eklentisi sizin için en uygun çözüm olacaktır.

Ancak daha gelişmiş bir şey istiyorsanız kesinlikle size tavsiyem WP Review eklentidir.

Yorum yapın