En iyi 7 WordPress CDN Hizmeti 2019 (Ücretli ve Ücretsiz)

Web sitenizin hızlı yüklenmesini sağlamak için en iyi WordPress CDN‘yi almayımı düşünüyorsunuz? WordPress sitenizi hızlandırmak için en mükemmel bir karar vermiş olursunuz.

Google okuyucular için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak adına yüksek düzeyde optimize edilmiş web sitelerini üst sıralara taşıyor. Sadece arama motorları değil, internet kullanıcıları da hızlı yüklenen siteleri tercih ediyor.

Neden WordPress için CDN Kullanmalısınız ?

Bildiğiniz gibi WordPress, yoğun eklentiler ve temalarla birleştiğinde kaynakların yüksek oranda zorlanmasını sağlayacaktır. CDN, sunucudaki yükü en aza indirmeye yardımcı olur ve böylece web sitenizin hızını artırabilir.

CDN (İçerik Teslim Ağı), site içeriğinizi ziyaretçilerinize çoğrafi konumlara göre sunan çoğrafi olarak dağıtılmış bir sunucu sistemidir. Sunucu yanıt süresini de artırır.

Siteniz için WordPress hız eklentileri kullanıyor olsanız bile, CDN web siteniz için ekstra optimizasyon yapmanıza yardımcı olabilir, böylece bir saniyeden daha kısa sürede siteniz yüklenebilir.

CDN Sadece hız artışı yapmanızı yaramaz

Sunucunuzu güven altına alır ve sitenizi DDOS saldırısından korur.

Sitenizde yoğun trafik artışı olsa dahi yavaşlama ve kesinti yaşamazsınız.

Arama motoru sıralamanızı ve tarama hızını artırır.

Sunucunuzdaki bant genişliğinizi korur ve yükseltmenize gerek kalmaz.

Şimdi gelelim asıl sorumuza WordPress için en iyi CDN servisleri hangileridir ?

İş siteniz veya blogunuzun performansını yükseltmek için kullanılabilecek WordPress web siteleri için bir kaç tane üst düzey CDN servisleri inceleme fırsatı buldum. Sizlere hazırladığım bu listeyi en iyi CDN servislerini karşılaştırıp inceledim.

WordPress CDN Hizmeti

En iyi CDN servisi, sayfa yükleme hızını artırdığından emin olabilir ve ideal CDN hizmetini elde elde etmenize yardımcı olacak en iyi sağlayıcıların listesi.

1. StackPath CDN – WordPress CDN | (Ücretli ve Ücretsiz)

wordpress cdn
StackPath CDN – MaxCDN

StackPath, eski adı MaxCDN en popüler CDN sağlayıcısı. MaxCDN hizmetleri şimdi StackPath platformuna entegre edilmiştir. Web yöneticilerine, aylık 10$ dan başlayan planlar sunar.

Çığır açan özelliklere, mükemmel performansa ve kullanım kolaylığına sahip WordPress için en iyi CDN’yi arıyorsanız, StackPathCDN en iyi seçimdir. W3 total cache ve WP Super Cache gibi önbellek eklentileri ile kolayca kullanılabilir.

StackPathCDN Özellikleri:

› Gelişmiş güvenlik (DDOS, WAF ve Origin Shield)

› İçeriğiniz için mükemmel koruma

› Dinamik kontrol ve gerçek zamanlı optimizasyon için API

› Endüstri lideri Önbellek derinliği

› Bölümlendirilmiş indirmeler ve Anında güncellemeler

›En yeni tarayıcılar için IPv6 ve HTTP/2

› İlk ay Bedava ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz

StackPath CDN


2. CloudFlare CDN – WordPress CDN | (Ücretli ve Ücretsiz)

wordpress cdn
CloudFlare CDN

CloudFlare, popüler bir Ücretsiz CDN servisi sağlayıcısıdır. Ayrıca daha gelişmiş özellikler için Ücretli planları seçebilirsiniz. Eğer yeni bir blog yazarıysanız veya yeni başlamış bir işletme sahibiyseniz, WordPress için bu ücretsiz CDN’yi tavsiye ederim.

CloudFlare dünya çapında 165 veri merkezine sahiptir.

CloudFlare CDN Özellikleri:

› DDos Koruması

› Paylaşılan SSL

› Denetim günlüğü ve Uygulamalara erişim denetimi

› Web uygulaması, güvenlik duvarı (Pro özelliği)

› Görüntü ve Mobil optimizasyonlar (Pro özelliği)

ClodFlare CDN


3. CloudWaysCDN – WordPress CDN | (Ücretli)

wordpress cdn
CloudWays CDN

CloudWyas CDN, en uygun fiyatlı ve en verimli CDN servislerinden biridir ve uygulama başına 25 GB için yalnızca 1$ dan başlar. StackPath ile ortak oldular ve sadece bir kaç tıklamayla kullanıcılar için kolay CDN aktivisyonu sunar.

Bu CDN servisini kullanan popüler blogcular, site yükleme hızında ciddi bir hız ve performans artışı olduğunu onaylamışlardır.

CloudWays CDN Özellikleri

› Birinci sınıf küresel tepki süresi

› Https desteği

› Uygun fiyatta ekonomiklilik

› İsteğe bağlı çeşitli özellikler (müşteri desteği)

CloudWays CDN


4. KeyCDN – WordPress CDN | (Ücretli ve Ücretsiz)

wordpress cdn
KeyCDN

KeyCDN, yalnızca WordPress kullanıcıları arasında değil, aynı zamanda vBulletin, Xenforo, IPB, vb. Forum komut dosyalarındaki etkinliği nedeniyle topluluk yöneticileri arasında da popülerdir.

WordPress için en hızlı CDN, gelecek için inşa edilmiştir ve kullanıcılara aşırı hız performansı sunar. Popüler WordPress Önbellek eklentileriyle uyumludur ve bir kaç dakika içinde CDN hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: KeyCDN WordPress Kurulumu ve Ayarları

KeyCDN Özellikleri

› Kullanıcı dostu kontrol paneli ve gerçek zamanlı raporlar

› API ile hesap kontrolü

› Origin Shield ve instant Temizleme

› Özel Robots.txt

› Global ağ, her yerde IP kullanıyor

› HTTP / 2, Brotli, TLS 1.3 gibi dinamik özellikler

KeyCDN


5. BunnyCDN – WordPress CDN (En Ucuz CDN | Ücretli)

wordpress cdn servisi
BunnyCDN

BunnyCDN olağanüstü performans sunar ve bu nedenle sitenizin içeriğini okuyuculara yıldırım hızında hızlı bir şekilde sunabilirsiniz. Teslimat kontrolünün tamamını alabilir ve 1 tıklama ile SSL’i etkinleştirebilirsiniz.

BunnyCDN’nin kontrol paneli basittir, ancak güvenlik özellikleri çevrim içi içeriğinizi korumak için mükemmeldir. Sunucular SSD teknolojisi ile desteklendiğinden, 30 ms’den daha kısa bir sürede erişilebilir.

BunnyCDN ağı ile ölçeklendirme özellikleri ve video dağıtımı hakkında endişelenmenize gerek yok. SEO sıralamanızı artırmak ve dönüşümleri veya reklam geliri elde etmek için web sitenizi hızlandırın.

BunnyCDN Özellikleri:

› Tier 1 ağ ortakları tarafından desteklenen 34 global veri merkezi

› En ucuz CDN (0,003$ GB başına)

› IP’leri ve tüm ülkeleri engelle

› HTTP / 2 & Brotli Ready

› Güvenlik kalkanı ve Hotlink korumasu

› 14 günlük ücretsiz deneme süresi (Kredi Kartı gerekmez)

BunnyCDN


6. Incapsula CDN – WordPress CDN | (Ücretsiz – Ücretli)

wordpress cdn servisi
incapsula CDN

Web sitenize performans artışı sağlamak için temel güvenlik özelliklerine sahip bir Ücretsiz CDN servisi arıyorsanız, bu durumda IncapulaCDN’ye güvenebilirsiniz. Ancak, yalnızca ücretli planlarda desteklendiğinden SSL özelliğini alamayacaksınız.

Sağlamlık nedeniyle, IncapsulaCDN dünya çapında milyonlarca web sitesi tarafından güvenilmektedir. Mükemmel önbellek kontrolü ve sayfa yükleme süresini azaltmak için Önbellek temizleme özelliğine sahiptir.

Incapsula CDN Ücretsiz Planının Önemli Özellikleriden Bazıları

› Global CDN

› Bot koruması ve yönetimi

› Site trafiği izleyicisi

› IPv6 Desteği

› Topluluk ve self servis yardım merkezi

Incapsula CDN


7. Amazon CloudFront CDN – WordPress CDN | (Ücretsiz – Ücretli)

wordpress cdn
Amazon CloudFront CDN

Amazon CloudFront CDN, kullanıcılarınız için üstün performans sağlamak amacıyla dünya genelinde 160 PoP’a sahip büyük ölçekli bir ağdır. AWS Shield standardı ve SSL gibi dahili korumalara ek bir ücret ödemeden sahip olan yüksek güvenlikli bir CDN hizmetidir.

Ayrıca geçikmeyi minumum seviye için çok katmanlı bir önbellek sunar ve bu nedenle kullanıcılar daha hızlı ve güvenilir bir deneyim elde ederler. CloudFront CDN’nin hem ücretsiz hemde ücretli planları vardır.

Amazon CloudFront CDN Özellikleri

› Mükemmel güvenlik ve deep entegrasyon

› Optimum performans için ağ katmanı optimizasyonu

› Uygun maliyetli fiyatlandırma planları

Amazon CloudFront CDN


WordPress için En iyi CDN Hizmeti Nasıl Seçilir?

Piyasada çok fazla CDN olduğundan, WordPress siteniz için doğru olanı seçmeniz zor olabilir. Ancak tamamen sizin ihtiyacınıza ve bütçenize bağlıdır.

En iyi CDN servisi seçmeden önce aşağıdaki önemli noktaları göz önünde bulundurun.

Global CDN – Tüm dünyadaki okuyuculara hakimseniz, dünya çapında bir veri merkezi ağı olan sağlayıcı seçmelisiniz.

Güvenirlik – Tüm dünyadaki ziyaretçilere hizmet verecek geniş bir ağa sahip olan CDN hizmetini tercih edin. Hizmet ne kadar çok sunucuya sahipse, siteniz o kadar hızlı olacaktır.

SSL Sertifikası Desteği – Bildiğiniz gibi Google, her site sahibine SSL sertifikası almasını tavsiye etti, seçtiğiniz CDN sağlayıcısının SSL Sertifikalarını desteklediğinden emin olun.

Çalışması Kolay – Önbellek eklentisi aracılığıyla basit kurulum prosedürü olan bir CDN seçmelesiniz.

Esneklik – Ücretsiz deneme hesabı mevcut mu? Geri ödeme politikası varmı? Planlar ölçeklenebilirmi? Rahatça kullanabilmeniz için esnek özelliklerine bakın.

Tarayıcı deneyimi – Popüler tarayıcılar için tarama deneyimini geliştirmek üzere HTTP / 2 ve anında temizleme özelliği destekleyen CDN’yi seçin.

DDoS Koruması – Trafiği yoğun olan bir web siteniz varsa, DDoS koruması bir zorunluluktur. Rakiplerin saldırıları için hazırlık yapmak daha iyi olur.

Komut Dosyaları ve Görüntü Optimizasyonu – İyi bir CDN sağlayıcısı, yüksek çözünürlüklü görüntülerin oluşturulmasını önlemek ve bant genişliğinizi korumak için Görüntü Optimizasyonu sağlamalıdır.

Sunucu Kullanabilirliği – CDN’nin sitenize gelen trafiğin çoğunu kullandığınız bölgeye yakın bir veri merkezine sahip olup olmadığını kontrol edin.

Müşteri Desteği – CDN’nin kurulması bazı teknik işlemler gerektirir bu nedenle müşteri desteği sağlayan hizmeti almak daha iyi olur. Eğer bir sıkıntı çıkar veya sitenizi mahfetmişseniz sizi kurtarmaya gelecek olan onlardır. Bu nedenle teknik desteği 24 saat olan CDN’yi satın alın.

Uygun Fiyat – Hosting ücretinizi zaten ödüyorsunuz, bu yüzden CDN’yi makul bir fiyat üzerinden alın cebinize çok zararı olmasın.

Yorum yapın