Ücretsiz WordPress SSL Sertifikası Kaynakları

Ücretsiz WordPress SSL sertifikası nereden alınır? Google’un yayınladığı protokolde HTTPS kullanan web sitelerini daha üst sıralara taşıdığını ve HTTP kullanan web siteleri için Güvenilir değil damgası yapıştırdığını duyurdu.

SLL sertifikası kullanarak kullanıcılara hızlı bir hizmet sunabilir ve onların güvenini kazanabilirsiniz. Ücretli olarak dağıtılan SSL sertifikaları biraz cep yakıyor. Ancak ücretsiz SSL sertifikası sağlayan bazı güvenilir kaynaklar vardır.

Çoğu kişinin bundan haberi de yoktur mecburen ücretli olarak SSL sertifikası alıyorlar. Proje sitemde kullandığım ve testini yapıp kurulumunu adım adım anlattığım sslforfree.com kaynağını kullanarak web sitenizi HTTP’den HTTPS’ye kolayca taşıyabilir ve kurulumunu öğrenebilirsiniz.

Şimdi sizlere en güvenilir SSL sertifikası sağlayıcılarını aşağıda sıralayıp özellikleri hakkında bilgi vereceğim.

1. Let’s Encrypt | En Popüler

lets encrypt - ücretsiz ssl sertifikası

Let’s Encrypt, kar amacı gütmeyen Internet Security Research Group (ISRG) tarafından sizleree sunulan ücretsiz, otomatik ve açık bir sertifika kaynağıdır. Güvenli bir web sitesi kurma zorluğunu yaşayan herkes, bir sertifikayı almanın ve korumanın zorluğunu bilir.

Let’s Encrypt, bu sıkıntıyı ortadan kaldırır ve site sahiplerinin HTTPS‘yi basit komutlarla yüklemesini sağlar. Doğrulama e-postaları yok, karmaşık yapılandırma düzenlemeleri yok, web sitenizi bozan sertifikalar yok. Ve elbette, Let’s Encrypt ücretsiz sertifika sağladığından, ödeme yapmanıza gerek yoktur.

2. ZeroSSL | Ücretsiz SSL Sertifikası

zero ssl - ücretsiz ssl sertifikası

ZeroSSL Ücretsiz SSL Sertifikası Sihirbazıdır, web siteniz için SSL sertifikaları almanıza yardımcı olan bir araçtır. Let’s Encrypt Certificate Authority tarafından desteklenir ve tamamen ücretsizdir. Yenilemeler de ücretsiz ve sınırsızdır. Verilen sertifikalar, tüm büyük tarayıcılar ve işletim sistemleri tarafından desteklenir.

Sertifikalar başlangıçta 90 gün boyunca geçerlidir ve daha sonra tekrar tekrar yenilenebilir (ayrıca ücretsiz). Lütfen ÜCRETSİZ SSL Sertifika Sihirbazını ilk kez kullanırken ve yeni bir SSL kaydederken e-postanızı girmeyi unutmayın; bu, erişiminizi kaybetmeden sertifikanızın süresi dolmaya yakın sizi bilgilendirir ve tekrar kurulum yapmanız için sizi uyarır.

3. SSL For Free | Ücretsiz SSL Sertifikası

ssl for free - ücretsiz ssl sertifikası

SSL For Free, ücretsiz ve bir başka popüler olarak kullanılan ücretsiz SSL sertifikası kaynağıdır. Bizzat kendim test ettiğim bir sertifika sağlayıcıdır ve sizlere de tavsiye ederim. %100 güvenilir ve en popüler tarayıcılar tarafından desteklenir.

Kurulumu çok basit ve hemen aktifleşir konunun başında verdiğim linkten kurulumuna bakabilir ve hızlı bir şekilde HTTPS’ye geçiş yapabilirsiniz.

4. Certbot | Ücretsiz SSL Sertifikası

certbot - ücretsiz ssl sertifikası

Certbot, web sunucunuz için SSL / TLS sertifikalarını alan ve dağıtan, kullanımı kolay otomatik bir istemcidir. Certbot EFF ve diğerleri tarafından Let’s Encrypt alt yapısını kullanarak geliştirildi ve daha önce “resmi Let’s Encrypt istemcisi” veya “Let’s Encrypt Python istemcisi” olarak biliniyordu. Certbot ayrıca ACME protokolünü destekler.

Sertifikaları almak için ACME protokolünü uygulayan birçok müşteri olsa da, Certbot en kapsamlı istemcidir ve web sunucunuzu HTTPS üzerinden hemen hizmet vermeye başlayacak şekilde otomatik olarak yapılandırabilir.

Apache için, isteğe bağlı olarak şifre takımlarını ayarlamak ve HTTP → HTTPS yönlendirmeleri, OCSP stapling, HSTS ve yükseltme güvencesizlik istekleri gibi önemli güvenlik özelliklerini etkinleştirmek gibi güvenlik görevlerini de otomatikleştirebilir.

5. WoSing | Ücretsiz SSL Sertifikası

wosing - ücretsiz ssl sertifikası

WoSign SSL Sertifikası sağlayan tamamen işlevsel ve ücretsiz bir sağlayıcıdır. WoSign Free SSL Sertifikaları, web sitenizi SIFIR koduyla güvenceye almak için mükemmel bir fırsat sunar.

Kurulumu adım adım bir sihirbaz tarafından yaparak sitenizi hızlı bir şekilde HTTP’den HTTPS’ye taşıyabilirsiniz.

 

Yorum yapın