WordPress Menü Ekleme: Açılır Menü Oluşturma

WordPress menü nasıl oluşturulur ve açılır menü nasıl yapılır? adım adım menü oluşturmanızı görüntülerle anlatmaya çalışacağım.

WordPress Menü Ekleme ve Oluşturma

Menü ekleme çok kolay bir adımdır şayet blog sitenizde kategoriler oluşturduysanız, ve yeni başladıysanız ilk önce kategori oluşturmanız gerekecek aşağıda resimlerde anlatacağım şekilde kategoriler oluşturabilirsiniz.

1. Kategori Oluşturma

Kategori oluşturmak için Yazılar › Kategoriler adımını takip edeniz. Yeni kategori oluşturmak için Yeni kategori ekle yazısının altındaki kutucuğa oluşturacağınız kategori ismin yazın Örnek; Ana Sayfa ve sayfanın alt tarafında bulunan Yeni kategori ekle butonuna basın kategorinizi oluşturmuş olacaksınız bu şekilde istediğiniz isimlerde kategoriler oluşturabilirsiniz.

wordpress kategori oluşturma
WordPress Kategori Oluşturma

#Kategorilerinizi bu şekilde oluşturdukdan sonra şimdi menü oluşturma işlemine geçebiliriz.

2. Menü Oluşturma

WordPress blog sitenize menü oluşturabilmeniz için Görünüm › Menüler adımını takip ederek menü oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz.

#Açılan sayfada yeni bir menü oluşturun yazısına tıklayın

wordpress menü oluşturma

# Menü ismi yerine oluşturacağınız menü ismini verin ben örnek olarak sitenin üst bölgesinde oluşturulacak menü için Üst Meni yazdım sizde aynısını yaza bilirsiniz ve Menü oluştur butonuna basın, menümüz oluşturulmuş olacaktır.

wordpress menü oluşturma

#Menüye eklemek istediğiniz kategorileri veya sayfaları işaretleyerek Menüye ekle butonuna basın menünüz oluşacaktır. Menü WordPress blog sitenizin üst bölümünde oluşması için Ana menüyü seçin (bazı temalarda farkılık gösterebilir) ve Menüyü kaydet butonuna bastığınızda blog sayfanıza menüler eklenmiş olacaktır.

wordpress menü ekleme

Oluşturduğumuz Menünün Görünümü :

wordpress menü

#Menü ekleme işlemi bu kadar şimdi açılır menü yapımına geçelim.

2. Açılır Menü Oluşturma

#Oluşturduğunuz menüdeki kategorilerin hangisinin alt kategori olmasını istiyorsanız hafifçe sağ tarafa doğru kaydırırsanız alt menü oluşacaktır ve Menüyü kaydet butonuna basın ayarlar kaydedilsin.

wordpress açılır menü oluşturma#Açılır menü görünümü bu şekilde olacaktır kendi isteğiniz doğrultusunda düzenlemenizi yapabilirsiniz.

wordpress açılır menü

Kategori, Menü ve Açılır Menü oluşturma bu şekilde gerçekleşir bu bilgileri öğrendikten sonra istediğiniz bir menüyü bu şekilde oluşturabilirsiniz.

“WordPress Menü Ekleme: Açılır Menü Oluşturma” üzerine 2 yorum

  1. Gayet güzel anlatmışsınız. Benim menü mobil cihazlarda açılmaz oldu. Yani alt menü unsurları görünmüyor; alt menü olduğuna dair ok işaretleri de çıkmaz oldu. Sebebi ne olabilir?

    Cevapla

Yorum yapın