WordPress Şifre Sıfırlama Resimli Anlatım

wordpress şifre sıfırlama nasıl yapılır

WordPress Sitenizin şifresini sıfırlamak veya unutulan şifrenizi değiştirmek istiyorsanız sizlere aşağıda 2 farklı şekilde WordPress şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağım.

Göstereceğim 2’inci yöntem ile eğer şifrenizi değişmeye gerek duymuyorsanız şifrenizi öğrenebilirsiniz, şifre sıfırlama ve unutulan şifreyi öğrenme nasıl yapılır görebilirsiniz.

WordPress Üzerinden Şifre Sıfırlama

"<yoastmark

En kolay yöntemlerden birincisi wordpress wp-admin giriş panelinden şifrenizi sıfırlama işlemi yapmaktır. Parolanızı mı unuttunuz? yazısına tıkladıktan sonra kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girebileceğiniz şifre sıfırlama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bilgilerinizi girdikten sonra e-posta adresinize şifre sıfırlama bağlantısı gönderilir, bağlantıyı açarak yeni şifrenizi girin ve şifreniz değişmiş olacaktır.

Bazı durumlarda bu işlem işe yaramayabiliyor en iyi yöntem hoting firmanızın sitesine girerek phpMyAdmin den cPanele ulaşıp oradan unutulan şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Şimdi phpMyAdminden şifre nasıl sıfırlanır ona bakalım.

phpMyAdmin WordPress Şifre Sıfırlama

İlk olarak hosting şirketinizin sayfasına giderek giriş yapın, cPanel‘e girin veritabanları bölümünden phpMyAdmin‘i bulup tıklayın.

WodPress Şifre Sıfırlama

WodPress Şifre Sıfırlama

 WordPress sitenizin (1) veritabanını bulun tıklayın açılan tabloda (2) wp_users üzerine tıklayın (3) sağ tarafta açılan wordpress kullanıcı adı tablosunda Düzenle‘ye tıklayın.

Wordpress Şifre Sıfırlama

WordPress Şifre Sıfırlama phpMyAdmin

Açılan sayfada user_pass sütununda MD5’i seçin ve hemen yan tarafındaki eski şifrenizi silin ve yeni şifrenizi o alana girin şifreniz değişmiş alacaktır, sayfanın en alt tarafında (Git) butonuna bastıktan sonra şifreniz kaydedilecektir.

"<yoastmark

WordPress admin panelinize gidip giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yazın