WordPress Türkçeleştirme Eklentisi En Kolay Yöntem

WordPress temanızı en kolay şekilde nasıl türkçe’ye çevireceğinizi arıyorsanız doğru yerde olduğunuza emin olun. Piyasadaki Çoğu wordpress temaların dili ingilizcedir ve ücretli bir tema satın almış olsanız bile içerisinde türkçe dil desteği yoktur.

Bu konuda size yardımcı olacağım, en kolay şekilde bir eklenti yardımı ile temanızı nasıl türkçeye çevirebilirsiniz resimli anlatım şeklinde adım adım öğrenebilirsiniz.

Size bu konuda yardımcı olacak eklenti mythemesshop’un ücretsiz olarak sunduğu My WP Translate eklentisidir. Eklenti wordpress’inizi yormaz ve seo optimizeli bir eklentidir. Şimdi eklenti kurulumunu gerçekleştirelim ve wordpress temanızı nasıl türkçeye çevirebilirsiniz görelim.

My WP Translate Kurulumu

WordPress yönetim panelinden Eklentiler › Yeni ekle‘ye tıklayın ve arama kutucuğuna My WP Translate yazıp eklentiyi bulun ve kurulumunu gerçekleştirdikten sonra etkinleştirin.

wordpress türkçeleştirme eklentisi

Eklenti kurulum ve etkinleştirme işlemini tamamladıysanız şimdi temanızı türkçeleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

WordPress Tema Türkçeleştirme

WordPress panelizden My WP Translate‘ye tıklayın ve açılan eklenti sayfasında üst bölümden tema adınıza tıklayın ( Enable translation panel) yazısının yanındaki kutucuğu işaretlediğinizde temanızdaki yabancı kelimeleri tarayıp size gösterecek.

Türkçeleştirmek istediğiniz yazıların altındaki kutucuğa türkçe anlamlarını girdiğinizde eklenti otomatik olarak kelimeleri kaydedecek, temanıza işleyecek işlem bu kadar arkadaşlar. Eklentinin bir başka özelliği ise eklentilerinizi’de türkçe’ye çevirebilirsiniz.

wordpress türkçeleştirme eklentisi
WordPress Tema Türkçeleştirme

 

Son Sözler

Arkadaşlar eklenti yardımı bu şekilde temanızı türkçe’ye çevirebilirsiniz ama size tavsiyem bu işlemi eklenti kururak yapmamanız yönündedir. Şunu unutmayın ne kadar çok eklenti kurarsanız sitenizin hızını o kadar etkileyecektir, hız sitenizin seo’su acısından çok önemlidir.

Size tavsiyem önceden yazmış olduğum : WordPress Tema Türkçeleştirme

konusunda PoEdit programı ile anlattığım yöntemdir, bu yöntemi kullanarak eklentiye gerek kalmadan daha pratik şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın